Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Kale Grubu

KALEBODUR

C-EXTREME

Ahşap, traverten ve beton yüzeyler C-Extreme serisinde bir araya geliyor. Mimarinin vazgeçilmez malzemelerinin buluştuğu C-Extreme’in her karosunda bu 3 farklı malzemenin dokusu mat olarak karodan karoya değişiyor, 30×120, 20×120 ve 12×120 cm gibi ince uzun ebatlarıyla döşemede farklılıklar yaratılabiliyor. Renkli body porselen ve rektifiyeli olarak üretilen bu serinin beyaz, gri ve antrasit olmak üzere 3 rengi bulunuyor.

CEMENT 2.0

Tasarımcıların vazgeçemediği brüt beton görünümü, dijital üretim teknolojisi kullanılarak Cement 2.0 serisinde fullbody porselen olarak hayat buldu. Cement 2.0 serisi, 5 farklı renk seçeneği, varyasyon zenginliği, 60×120, 60×60 ve 30x60cm ebatları ile mekanlara brüt beton görünümünün sadelik ve şıklığını getiriyor. Yoğun trafiğin olduğu alanlar için de ideal bir seçim olan seri; mat ve kaya yüzeyi seçenekleri ile farklı kullanım alanları için farklı yüzey alternatifleri sunuyor.

C-STONE

Doğanın büyüleyici taş dokuları, mimarların vazgeçemedikleri çimento yüzey efektiyle C-Stone’da hayat buluyor.

Dayanıklı fullbody porselen yapısı, üstün yüzey dayanımı ve zengin yüzey dokusu çeşitleri ile hem uzun ömürlü ve kullanışlı hem de son derece şık mekanlar yaratıyor. 60×120 cm ve 60×60 cm ebat seçenekleriyle prestijli projelerin vazgeçilmezi olmaya aday C-Stone serisi; birbirleriyle uyumlu ve özenle seçilmiş 6 renk ile farklı kullanım alanlarına imkan tanıyan mat-lappaturalı olmak üzere 2 farklı yüzey alternatifi sunuyor.

C-WOOD

Ahşap ve çimento, iki vazgeçilmez malzeme aynı karoda buluşuyor. 6 farklı renk ve 20×120 cm ebadıyla fullbody porselen karo olarak üretilen C-Wood serisi, ahşabın doğallığını, betonun sade görüntüsü ile birleştirerek tasarımcılara şık ve yalın mekanlar oluşturma imkanı veriyor.

KALESINTERFLEX

Kalesinterflex, seramik sektörüne bir yenilik getiriyor ve 1000×3000 mm boyutlarında, 3 mm kalınlığında porselen seramik levha sunuyor. Mimari tasarımlara ve inşaat teknolojilerine yeni bir bakış kazandıran Kalesinterflex, yeni fikirlerin uygulanmasına ve modern yaşam alanları yaratılmasına imkan sağlıyor.

FİZİKSEL ÖZELLİKLER

• Bir Kalesinterflex levha yaklaşık 21kg (7 kg/m²) ağırlığındadır.

• 1000x3000x3 mm ebadındaki Kalesinterflex Fit levhanın dışbükey

esneklik yarıçapı 5.5 m dir. • Kalesinterflex ateşe tamamen dayanıklı,

alev almaz ve yanmaz niteliktedir (Kategori 0).

• Kalesinterflex yüzeyindeki koruyucu sır tabakası ve porselen yapısı sayesinde en güçlü kimyasallara (asit ve bazlara) karşı dayanıklıdır.

• Kalesinterflex, standart cam ve seramik kesicileri ve bilgisayar kontrollü otomatik kesme ve delme makineleri ile istenen boyutlarda kesilebilir.

• Kalesinterflex, cam ya da benzer malzemeler için kullanılan alet ve matkaplar ile delinebileceği gibi diğer bilinen otomatik aletlerle de delinebilir.

• Kalesinterflex’in düzgün yüzeyi kir tutmayan bir yapıya sahiptir. Gerektiği takdirde su ve bilinen temizlik ürünleri ile kolayca temizlenebilir, lekelenmez.

• Çevreye duyarlı bir teknoloji ile üretilen Kalesinterflex, “Ecospecifier Belgesi”ne sahiptir. Geleneksel seramik üretim süreçleriyle karşılaştırıldığında gaz ve toz emisyonu 20 kat, CO₂ emisyonu ise 1000 kat daha azdır.

• Kalesinterflex nano kompozit yüzey özelliği sayesinde fotokataliktir. Leke tutmaz, yağmur ve güneş ışığı sayesinde lekeler temizlenir.

• Yetersiz aydınlatmaya sahip ortamlarda dahi hem iç mekanları hem de dış mekanları bakterilerden korur. Hijyeniktir; bakterilere, küfe ve mantara karşı dayanıklıdır. Kalesinterflex Antibakteriyel Ürün Güvencesi TÜBİTAK tarafından onaylıdır.

• Boya kalemi, keçeli kalem, ve tahta kalemi yazıları kolayca silinir ve temizlenir.

ÇANAKKALE SERAMİK

MAISON NATUREL

Doğal dokuların ve yapının en ham hali betonun dekorasyon trendlerinde daha da popülerleştiği, aynı zamanda duvarların tekstil dokularıyla bezendiği günümüzde, Maison koleksiyonu bu iki trendi tek bir çatı altında topladı. Lüksün yeniden yorumlandığı ve Osmanlı motifleriyle yepyeni bir ruha büründüğü Maison koleksiyonunda 30×90 cm ebadındaki fon karolar, gösterişli dekor alternatifleri ve koleksiyonun tamamlayıcı parçaları birbirinden farklı mekanları yaratmanıza olanak sağlıyor. Natural serisi mimari yaklaşımın favori malzemesi olan ve modern iç mimarinin tercihi haline gelen brüt beton etkisini, metalik efektler ile birleştirerek bu cazibeyi yaşam alanlarına getiriyor.

MAISON ROMANCE

Doğal dokuların ve yapının en ham hali betonun dekorasyon trendlerinde daha da popülerleştiği, aynı zamanda duvarların tekstil dokularıyla bezendiği günümüzde, Maison koleksiyonu bu iki trendi tek bir koleksiyonda topladı. Lüksün yeniden yorumlandığı ve Osmanlı motifleriyle yepyeni bir ruha büründüğü Maison Koleksiyonu’nda 30×90 cm ebadındaki fon karolar, gösterişli dekor alternatifleri ve koleksiyonun tamamlayıcı parçaları birbirinden farklı mekanları yaratmanıza olanak sağlıyor. Tekstil dokusunun sıcaklığını sıradışı tonlar ve sofistike desenlerle birleştiren Romance serisi ile romantizm banyonuzdan evinizin her köşesine yayılıyor.

ILLUSION

Üç boyutlu yüzeylerdeki ışık ve gölge oyunları, tıpkı bir illüzyon gibi her bakışta farklı güzellikleri gözler önüne seriyor. Sonsuzluk hissi uyandıran desenleri ve uyumlu mobilyaları ile Illusion koleksiyonu, banyolarda bütünsel çözümler sunarken; siyah ve beyaz renklerin yarattığı dinamizmi yaşama katıyor.

COUNTRY

Kuzey ülkelerinin tertemiz havasıyla evinizde doğaya dönüş hissini uyandıran bu seri, ahşabın doğallığıyla seramiğin dayanıklılığını bütünleştiriyor. 15×90 cm ebadında bal, haki ve fındık renklerinde üretilen Country serisi organik yaşamla aramızda fiziksel bir bağ oluşturuyor.

FOREST

Kavak, sedir, kestane ve karaçam ormanlarından hatırladığımız tonları ve ahşabın gözalıcı dokusunu 15×90 cm ebadındaki seramik karolarda bütünleştiren Forest serisi doğayı mekanın bir parçası haline getiriyor.