Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Öztiryakiler

Öztiryakiler, endüstriyel mutfak sektöründe, Türkiye’nin ilk imalatçı firmalarından biri olarak 1958’den bu yana sektörün teknoloji rotasını çiziyor. 5 ayrı üretim tesisinde, 125 bin m² kapalı üretim alanında, 12 grup şirketinde, 1200 çalışanı ile pazarın en büyük oyuncularından biri.

Türkiye’de dört Bölge Müdürlüğü, 50 bayii, 65 yetkili servisi ile yaygın bir pazarlama ve satış sonrası hizmet servis ağına sahip Öztiryakiler, endüstriyel mutfak sektöründe iç piyasada lider konumda bulunuyor. Yurt dışı pazarda ise, 5 kıtada 105 ülkede dağıtım kanalları ve yetkili servisleri ile hizmet vermen firma; Almanya, Rusya ve Kazakistan’da satış-pazarlama ve proje ekiplerinin bulunduğu showroom ve depoları ile Rusya’da 4000 m² kapalı alanda üretim yapan tesisi bulunuyor.

ANAHTAR TESLİM PROJELER

Öztiryakiler, otel, restaoran, kafe (HoReCa) başta olmak üzere, pastane grupları, askeri mutfaklar, mobil arazi mutfakları ve ekipmanları, hastane ekipmanları, okul ve fabrika mutfakları gibi endüstriyel mutfak sektörü alanında; saklama, hazırlık, pişirme, taşıma ve servis ekipmanları ürün gruplarında, 4500’ü aşkın ürün çeşidi ile mutfakların projelendirilmesi, kurulması, eğitimlerinin verilerek işletmeye açılmasına kadar tüm süreçlerin tasarımını, üretimini ve servis desteğini sağlıyor.

ENDÜSTRİYEL MUTFAK TEKNOLOJİSİ

Sahip olduğu makine parkı ve teknolojileri ile sektöründe öncüsü Öztiryakiler. Ar-Ge, Ür-Ge, mühendislik birimleri; güçlü laboratuvarı ile ürün-süreç geliştirme çalışmalarına ilişkin proje tasarımı ve uygulamalarını teknik üniversiteler ve Tübitak destekli yürütüyor. Özgün tasarım, yenilik niteliği taşıyan ürün özellikleri konusunda endüstriyel tasarım tescil, faydalı model ve patent çalışmalarında Türk Patent Enstitüsü’nden, sektörde en çok belgeli firmalardan biri olarak, ödülü bulunuyor.

Öztiryakiler tarafından üretimi yapılan, başta cihazlar olmak üzere ürünler, firma bünyesinde ve dış kaynaklı laboratuvarlarda uluslararası sertifikasyon merkezleri tarafından testleri yapılarak belgelendiriliyor. Avrupa bölge pazarı için CE, Amerika için ETL ve NSF, Rusya için Gost başta olmak üzere, ürünlerin uluslararası pazara satışı konusunda diğer ulusal ve ihracat pazarında geçerli olacak 2000’i aşkın ürün ve ürün grubu için sertifika sahibi.

105 ÜLKEDE OZTİ “TÜRK MALI”

Yüksek performanslı iklimlendirme elemanları sayesinde zorlu arazi ve iklim koşullarında çalışabilen, maksimum faydalı konteyner ürünler ile endüstriyel mutfağın hazırlık, pişirme, servis, taşıma, bulaşıkhane gibi tüm aşamaları için üretim yapan Öztiryakiler, 2000’li yılların başından beri yurt dışında da tamamladığı anahtar teslim projeler ile dünya pazarında örnek gösterilecek bir noktaya geldi. Bu pazardaki satışının % 95’ini OZTİ “Türk Malı” adı ile yapan Öztiryakiler’in Dubai, Şeyşel Adaları, Maricus Adaları, Avusturalya, Çin, Gana, Nijerya, Malta, Libya, Türkmenistan gibi birçok ülkede, kaliteli endüstriyel mutfak ihtiyacını karşıladığı müşterileri mevcut.

YENİLİK ve SÜREKLİLİK

Öztiryakiler, enerji ve zaman tasarrufu sağlayabilecek, fonksiyonel, uluslararası şartlara haiz, uzun ömürlü, inovatif, kullanıcı ve doğa dostu teknoloji tasarımları yaparak müşteri memnuniyetini üst seviyede tutmayı ilke edinmiştir.

TURQUALITY

1998’de ISO 9001 Kalite Sistem Belgesi ile ürün ve yönetim sistemini belgelendiren Öztiryakiler; uluslararası pazara kendi özgün markası ile ürün satan firmalardan “10 yılda 10 dünya markası yaratma” projesi kapsamında; kurumsal yönetim esasları dahilinde, marka performansı sağlayabilecek firmalara dış ticaret müsteşarlığı tarafından TURQUALITY sertifikası ve ikinci 5 yıllık dönem onayı verilen ilk 34 firmadan biri durumunda.