Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Pakpen

2013 İstanbul Yapı Fuarı 24 – 28 Nisan 2013 tarihleri arasında Beylikdüzü TÜYAP Fuar Merkezi’nde düzenlenecek. Fuara bu yıl 14. kez katılan Pakpen A.Ş çatısı altında üretilen; Pakpen pencere modelleri, kepenk ve panjur sistemlerini, Pak Door dekoratif dış kapı ve kompozit kapı sistemlerini, Pak Board EPS ve XPS ısı yalıtım levhalarını, PakPlast alt yapı ve bina içi tesisat borularını Hall 2’de 300 metrekare alan üzerine kurulu standında profesyoneller ve son kullanıcıyla buluşturacak.

PAKDOOR’DAN “BOYANABİLİR KAPI”

18 farklı dış ve 11 farklı iç mekan kapı modeli ile sektördeki farkını ortaya koyan PakDoor markası, üretime geçirmeyi planladığı boyanabilir kapı ile fuara damgasını vurmaya hazırlanıyor. Halihazırda ahşap görünümlü, folyo kaplamalı olarak üretim yapan PakDoor, Türkiye’de ilk kez pazara sunulacak olan boyanabilir kapı ile yine sektöründe çığır açacak.

EPS üretimindeki yatırımlarıyla 650.000 m3 yıllık kapasiteye ulaşan PakBoard ise enjeksiyon board üretiminde beyaz ve lila renkli üretimlerinin yanısıra karbonlu EPS board ile müşterilerin farklı ihtiyaçlarına özel çözüm üretiyor. PakBoard markasıyla, 2011 yılında XPS hatlarında UNIDO projesi kapsamında çevreye zararlı HCFC 22/142 b yerine HFC 152 A gazıyla üretime geçti. Başarıyla tamamlanan süreçler sonucunda 2013 yılında da UNIDO proje desteği alındı.