Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Petek Banyo

Sektöründe yenilikçi ve müşteri odaklı yaklaşımıyla  tercih edilen ilk üretici ve marka olmayı hedefleyen Petak Banyo 1993 yılında İstanbul’da kuruldu. 1999 yılında İzmir, 2003 yılında Ankara ve 2004 yılında Antalya Bölge Müdürlükleri hizmete açıldı. Ahşap banyo mobilyaları, metal banyo aksesuarlar, Duroplast klozet kapakları üzerine faaliyet gösteren Petek Banyo, 200’ün üzerinde konusunda uzman personelle, 20.000 m² kapalı alanda ISO 9001:2008 Kalite yönetim sistemi, CE (Avrupa  standartlarına uygunluk belgesi) ve TSE normlarında üretim yapmaktadır. Banyo mobilyasında yıllık kapasite 240.000 modüldür. Metal aksesuarda yıllık kapasite 2- 2.5 milyon parça iken klozet kapaklarındaki yıllık kapasite 600.000 adettir. Banyo mobilyasında, 80 ana modelden oluşan farklı renk ve ebatların da bulunduğu geniş ürün yelpazesini kaliteye, tasarıma ve uygun fiyata  önem veren müşteri kitlesini hedefleyerek satışa sunmaktadır.

TASARIMDA İNCE DETAYLAR VE FARKLILIKLAR

Petek Banyo, tasarım sürecini iyi bilen ve bu sürecin Ar-Ge birimini oluşturan profesyonel ekipleri sayesinde yenilikleri ve talepleri takip etmekle beraber, mobilyadaki en önemli unsur olan tasarımda ince detaylar ve farklılıkların önemli olduğu bilinci ile hareket ediyor. Yapılacak tasarımın müşteri beklentilerine cevap verebilecek nitelikte olması konusundan taviz vermeyen Petek, kalite ve uygun fiyatı bir arada sunuyor.

34 ÜLKEYE İHRACAT

İrlanda, Almanya, Belçika, İngiltere, Macaristan, Yunanistan, Moldova, Bulgaristan, Gürcistan, Azerbaycan, Arnavutluk, Kosova, Ukrayna, Kazakistan, Türkmenistan, Özbekistan, Makedonya, KKTC, Rusya, İran, Irak, Fransa, Sırbistan, Libya, Mısır, Cezayir, Gana, Malta, Bosna- Hersek, Lübnan, Ürdün, S.Arabistan, Katar ve İsveç’e kadar toplam 34 ülkeye üretiminin %30’unu ihraç ediyor.

PROJELER

Fark yaratan özel tasarımlar ve projelendirme çalışmaları ile banyoları geleceğe taşıyoruz.

YAPI MARKETLER

• Bauhaus

• Baumax

• Koçtaş

• Leroyn Merlin

Kuruluş: 1999

Şirket: Petek Yapı Gereçleri

Fabrika: 20.000 m² kapalı alan / İstanbul

Şatış Ağı: Türkiye genelinde 81 ilde 450’nin üzerinde bayi ağı ve yapı marketler ( Bauhaus, Baumax, Koçtaş, Leroyn Merlin )

Motto: Çünkü; Hayaller Gerçekleştirmek İçindir

Alışılmış formları rafa kaldıran, moda ve stilin temsilcisi Petek Banyo kendine özgü tarzıyla estetik ve fonksiyonel modellere imza atarak

evlerin en özel bölümü banyoları estetize ediyor.