Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Schüco

1951 yılında kurulan dünyaca ünlü Alman markası Schüco, cephe, pencere, kapı, güneş kırıcı ve kış bahçesi lider üreticisi; inşaat ve renovasyon pazarının tüm alanlarında ise anahtar oyuncu konumunda bir sistem firması. 1999 yılından beri varlığını sürdüren Schüco Türkiye, deneyimli uygulamacı bayi ağı ve bayilere her konuda destek veren kendi bünyesindeki mimar ve satış ekibi ile birlikte Türkiye’nin dört bir yanında hizmet veriyor. Genel Merkezi İstanbul Yeşilköy’de bulunan Schüco Türkiye’nin; Çatalca Serbest Bölge’de ve Haramidere’de lojistik merkezleri, İzmir, Kayseri ve Ankara’da yurt içi, Bakü ve Taşkent’te de yurt dışı büroları bulunuyor.

Alüminyum cephelerde sistem kavramını dünyada ilk kez uygulayan Schüco, Ar-Ge bölümlerinde günümüzün ve geleceğin “akıllı cephe” teknolojisi alanında yaptığı çalışmalarına maksimum önem veriyor.

Konuyla ilgili, Schüco Türkiye Genel Müdürü Can Eren şunları söyledi; “Schüco, yapılar için bütün aksesuarları ile birlikte sistemi komple tasarlamaktadır. Bununla ilgili Ar-Ge birimlerini ve laboratuarını oluşturma ve tedarikçilerin organizasyonunu sağlama Schüco’nun yaptığı ilkler arasındadır. Schüco alüminyum ve PVC-u ürün grubu çerçevesinde; hem yeni inşaatlara hem de renovasyon projelerine yönelik mimari bakımdan iddialı ve projeye özel cephe çözümleri, tasarımı ve yalıtım değerleri ile iddialı doğrama sistemleri ve çok daha fazlasını sunmaktadır. Araştırma geliştirmedeki yaklaşımımız ise hem yaşam alanlarının konforunu arttırmaya yönelik hem de iklim değişimine uyumlu ve dünyamızın korunmasına katkı sağlayan ürün ve sistemler geliştirmektir.”

YENİ SCHÜCO SİSTEMLERİ

DCS (Door Control Sytem): Schüco Kapı Kontrol Sistemi (Door Control System, DCS) profile entegre, modüler yapıda bir kapı yönetim sistemidir. Çarpıcı tasarımı en gelişmiş teknoloji ile birleştirir. Bu çok özel sistem, 2012 yılında IF Product Design Award ile ödüllendirilmiştir.

Schüco Cephe AOC: Yeni nesil çelik/ahşap alt konstrüksiyon üstü alüminyum cephe AOC 50 (60) ST.SI (çelik alt konstrüksiyon, 50 ve 60 mm sistem derinliği, çelik-süper izolasyonlu) ve AOC 50 (60) TI.SI (ahşap alt konstrüksiyon) enerji tasarruflu yapıyı, uygun imalat ve montajlar ile bir araya getiriyor. Pasif ev sertifikalı konstrüksiyonlar, yeni yalıtım elemanlarına ve 11 kN’a kadar cam yükü aktarımına sahiptir. Yapı denetim kurulunun onayladığı çelik konstrüksiyon üstü cıvatalı montaj  teknoloji sayesinde imalat süresi kaynak işlemine göre büyük oranda  azalmıştır. 50 ve 60 mm sistem genişliğine sahip yeni nesil çelik (ST) ve ahşap (Tİ) alt konstrüksiyon üstü sistemler ile ışıklık ve geniş alanlı cepheler “pasif ev sertifikalı” olarak üretilebilir.

Kuruluş: 1951

Şirket: Schüco İstanbul Uluslararası İnşaat / 1999

Lojistik Mrkz.: Çatalca Serbest Bölge ve Haramidere

Satış Ağı: İstanbul, İzmir, Kayseri ve Ankara’da yurt içi, Bakü ve Taşkent’te de yurt dışı büroları

Motto: Mavi Gezegen için Yeşil Teknoloji

Güneş Enerjisi ve Pencerelerden Temiz Enerji