Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Stadyum mimarları İstanbul’da buluşacak

Türkiye’nin 2020 adaylık sürecinde son dönemece yaklaştığı bir dönemde İstanbul’da spor tesislerinin inşaatı ve işletilmesi konusunda dünya çapında otoritelerin katıldığı bir konferans düzenleniyor. 29 – 30 Nisan 2013 tarihlerinde Sheraton Maslak İstanbul’da gerçekleştirilecek olan “Stadium Design & Development” Konferansı Olimpiyat, Dünya Kupası, Avrupa Futbol Şampiyonası gibi mega spor organizasyonlarının spor yöneticilerini, mimarlarını ve inşaatçılarını İstanbul’a getirecek.

Konferans çerçevesinde stadyum tasarımı, inşaatı ve işletilmesi ile ilgili dünyadan en başarılı örnekler incelenecek; 2012 Londra ve 2016 Rio Olimpiyatları, 2010 Güney Afrika ve 2018 Rusya Dünya Kupası ve İngiliz Premier Ligi gibi mega spor organizasyonlarında deneyim kazanmış dünya çapında spor yöneticileri ve mimarlar deneyimlerini konferans katılımcılarıyla paylaşacaklar. 2020 Olimpiyatları ve Avrupa Futbol Şampiyonası gibi projelerin Türkiye’de ortaya çıkaracağı yatırım fırsatları da konferans dahilinde incelenecek konular arasında.

Konferans konuşmacıları arasında; 2012 Londra Olimpiyatları Masterplan Mimarı John Barrow, Singapur Ulusal Stadyumu Mimarı Clive Lewis, 2012 Londra Olimpiyatları Olimpiyat Tesisleri Genel Müdürü Clive Stephens, 2012 ve 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası Türkiye İhale Lideri Orhan Gorbon gibi isimler bulunuyor.