Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Su ve nem yalıtımında Alman kalitesi Köster

KÖSTER KB-Pur IN 7

ÇATLAKLARIN YALITIMI İÇİN POLİÜRETAN ENJEKSİYON ÜRÜNÜ

Beton ve betonarme yapılardaki çatlakların ve soğuk derzlerin yalıtımı için su ile temas halinde sert esnek köpük oluşturan iki bileşenli poliüretan enjeksiyon reçinesidir.

 

KÖSTER KB-Pur IN 7 basınçlı enjeksiyon pompaları ve özel dübeller yardımı ile çatlakların içine enjekte ediliyor. Su ile temas halinde hacimsel olarak genleşiyor ve 30 kat hacim artışı gösterebiliyor. Kalıcı olarak esnek bir yapıda olan KÖSTER KB-Pur IN 7, hareketli ve ıslak – su taşıyan çatlakların su yalıtımında kullanılıyor. Ayrıca hidrolize olmuyor, kuruduktan sonra suyla tekrar çözülmüyor. Hijyenik özelliğe sahip KÖSTER KB-Pur IN 7, yüksek teknik

özellikleriyle de;

• Su taşıyan çatlakların yalıtımında,

• Soğuk derzlerin yalıtımında,

• Su depolarında,

• Yüzme havuzlarında,

• Tünel ve yeraltı depolarında,

• Bodrumların içten yalıtımında kullanılabiliyor.

 

Enjeksiyon uygulamalarında da sistem ürünleri sunan KÖSTER, DIN normlarına uygun, patentli KÖSTER enjeksiyon dübelleri ve KÖSTER enjeksiyon pompaları ile işçilik – zamandan tasarruf sağlıyor, nitelikli enjeksiyon imalatı yapılabilmesine imkan veriyor.

KÖSTER® KBE Flüssigfolie

KAUÇUK-BİTÜM ESASLI, UV DAYANIMLI, TEK BİLEŞENLİ, LİKİT SU YALITIMI ÜRÜNÜ

KÖSTER KBE Flüssigfolie, %1000 elastikiyete sahip, kauçuk-bitüm esaslı, tek bileşenli, UV dayanımlı, solvent içermeyen su yalıtımı ürünüdür. Uygulandıktan sonra süratle kuruyarak eksiz ve derzsiz bir tabaka oluşturan KÖSTER KBE Flüssigfolie katmanı yüksek sıcaklık aralığında (-20 ºC ile +200 ºC) özelliğini kaybetmiyor, UV ışınlarına ve dış hava koşullarına dayanım gösteriyor. Başlıca kullanım alanları;

• Çatı dereleri,

• Balkon ve teraslar,

• Temel bohçalama ve perde duvarlar.

KÖSTER KBE Flüssigfolie güneş ışığına ve dış hava koşullarına maruz kalan alanlarda da başarı ile kullanılabiliyor, yüksek elastikiyeti ile en zor koşullarda dahi çatlak köprüleyebiliyor. Su ile inceltilerek astar olarak kullanılabiliyor, ayrıca bir astar gerektirmiyor. KÖSTER KBE Flüssigfolie, yüksek yapışma kabiliyeti ile;

• Beton, sıva, şap

• CTP, PVC gibi sert plastikler

• Sac, çinko

gibi pek çok yüzeye mükemmel yapışıyor ve zamanla kabarma-kalkma yapmıyor.  KÖSTER KBE Flüssigfolie pek çok farklı malzeme üzerine uygulanabildiği için detay çözümlerinde kolaylık sağlıyor.

KÖSTER® NB Sistem

ÇİMENTO ESASLI, İKİ BİLEŞENLİ, KRİSTALİZE SU YALITIM HARCI

Türkiye’de 3.000.000 m2’nin üzerinde referansa sahip olan ve 15 seneyi aşkın süredir başarı ile uygulanan KÖSTER NB Sistem, pozitif ve negatif taraftan 13,8 bar su basıncına dayanım gösteriyor ve bu sayede en zor su yalıtım problemlerinde çözüm üretiyor. Hijyenik olma özelliği ile içme suyu depolarında doğrudan suyla temas edebiliyor.

 

Özellikle ;

· İçme ve kullanma suyu depolarında,

· Yüzme havuzlarında,

· Bodrum katların içten yalıtımında,

· Asansör çukurlarının içten yalıtımında,

· Balkonlarda ve ıslak hacimlerde seramik

altı yalıtımında,

· Fore kazık başlarının yalıtım detaylarında

başarı ile kullanılıyor.

KÖSTER NB Sistem, beton yapıda derinlemesine kristalizasyon sağlarken, yüzeyde de esnek bir katman oluşturuyor. Bu özelliği ile pozitif ve negatif taraftan ihtiyaç duyulan su yalıtım problemlerinin giderilebilmesinde başarı ile kullanılabiliyor.

 

Bu özellikleri sayesinde bodrum katların içten yalıtımında başarı ile kullanılıyor. Formülasyonunda soda ve klorür içermiyor. Betondaki donatıları korozyona karşı koruyor. Fırça ve makine ile kolaylıkla uygulanabiliyor.

 

80 0C sıcaklığa kadar dayanımlı olması sayesinde hamam ve sıcak su havuzlarında yıllardır başarı ile uygulanıyor. Sülfata dayanımlı yapısı sayesinde atık su ve kimyasallardan etkilenmiyor.

 

Türkiye’de ve uluslararası projelerde yıllardır başarı ile kullanılan KÖSTER NB Sistem, sahip olduğu test raporları ile de başarısını kanıtlıyor.

 

KÖSTER NB Sistem test raporları ;

· İçme suyu uygunluk

test raporu / DVGW – W270

standardına göre

· Pozitif ve negatif taraftan 13,8 bar

su basıncına dayanım test raporu

· Basınca dayanım test raporu

· Buhar geçirgenliği test raporu

· Zemin aderansı test raporu