Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Türk Ytong’tan sektöre değer katacak bir eğitim projesi

Türk Ytong 50. yılında, her zaman odak noktalarından biri olan eğitim konusunda tüm yıla yayılan, uzun soluklu bir proje hazırladı. Türk Ytong’un istikrarlı bir şekilde sürdürdüğü; mimarlardan mühendislere, ustalardan kalfalara, öğrencilerden uzmanlara kadar sektörü ve ilgili herkesi kapsayan eğitim etkinlikleri “Ytong Akademi – 50. Yılda 50 Durak” adlı tek başlık altında toplandı. Ytong Akademi çalışmaları kapsamında; Türkiye genelinde belirlenen 50 farklı noktada eğitim etkinleri düzenleniyor. Etkinliklere mimarlar, mühendisler, belediye çalışanları, müteahhitler ile öğrenciler katılıyor. Ytong Akademi, 03 Nisan 2013 tarihinde Bursa’da İnşaat, Makine ve Mimarlar Odası üyeleriyle bir araya geldi. Üyelerin büyük ilgi gösterdiği mesleki eğitim seminerinde, Türk Ytong Satış ve Paz. Koord. Mak. Yük. Müh. Nuri Ertokat, “Enerji Tasarrufunda Çevre Dostu Çözümler: Ytong Yanmaz Cephe Sistemi” başlıklı sunumunu katılımcılarla paylaştı. İTÜ Makine Fak. Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdurrahman Kılıç ise seminerde, “Yapılarda Yangın Güvenliği ve Yeni Yangın Yönetmeliği” konusunda bir konuşma gerçekleştirdi. Şimdiye kadar Bursa ile birlikte 16 durağa ulaşan Ytong Akademi, önümüzdeki günlerde eğitim etkinliklerine devam edecek.

50 yıllık yönetim anlayışında eğitime her zaman büyük önem veren Türk Ytong, “Ytong Akademi – 50. Yılda 50 Durak” projesi ile sektördeki insan kaynağının kalitesine katkıda bulunmayı amaçlıyor.