Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Az ışıklı ortamlarda bile mükemmel HD görüntü

Bosch Güvenlik Sistemleri’nin DINION HD 1080p Gündüz/Gece güvenlik kamerası, öne çıkan ürün tasarımıyla iki prestijli ödül ile onurlandırıldı: Alman Tasarım Ödülü ve Hollanda En İyi Endüstriyel Tasarım Ödülü. Ünlü tasarım uzmanlarından oluşan her iki jüri de lensler ve görüntü sensörlerinden kasaya kadar tüm bileşenlerde ayrıntılara gösterilen özeni vurguladı.

Alman Tasarım Ödülü, Alman Tasarım Konseyi’nin en yüksek uluslararası takdir ödülü Frankfurt/Main’de takdim edildi. DINION HD 1080p’nin dikkat çekici ve yenilikçi tasarımı, onu “Endüstriyel Ürün ve Malzemeler” kategorisinde öne çıkardı. Jüri, kameranın, düşük ışıklı ortamlarda bile, mükemmel renk farklılaşmasına sahip HD görüntüler sağlamasını takdir ettiğini belirtti. Ürün, aynı zamanda, kusursuz çalışması, hatasız geçişleri ve temiz çizgileri ile de dikkat çekiyor.

En İyi Endüstriyel Tasarım Ödülü ise Hollanda’da endüstriyel tasarımın kalite damgası olma özelliği taşıyor. Her yıl Eindhoven’de düzenlenen Hollanda Tasarım Haftası’nda Design Cooperation Brainport tarafından verilen ödül, yüksek bir ustalık ve profesyonel uzmanlık seviyesi sergileyen ürünlere veriliyor. Bosch’un DINION HD 1080p kamerası, Design Cooperation Brainport tarafından “Profesyonel Ürünler” kategorisinde ödüllendirildi.

Bosch Güvenlik Sistemleri’nin tasarım uzmanlığının temeli uzun süreli deneyim ve sorumluluk esasına dayanıyor. 2010 yılında, ödüllü DINION HD 1080p, yıllarca güvenlik cihazları piyasasını yönlendiren DINION kameranın yerine pazara sunuldu. Yeni kamera tasarlanırken, öncelikle güçlü bir Bosch marka kimliği yaratmak ve seri genelinde gerçekleştirilen güçlü tasarım unsurlarına odaklanmak amacı güdüldü. Yeni kamera, baştan sona yeniden tasarlanan ve içindeki özel yüksek çözünürlüklü teknoloji için yeterince alan sağlayan yeni bir kasa ile birlikte sunuldu.

“Bize göre tasarım, güzel bir görünümden fazlasıdır. Aynı zamanda Bosch imajının da bir dışa vurumudur.” diyen Bosch Güvenlik Sistemleri Ürün Pazarlama Müdürü Ad Biemans sözlerine şöyle devam etti: “Güvenlik kamerası piyasasının HD segmentinde başarılı olmak istiyoruz. Bu nedenle, profesyonel HD kameralarımız en ince ayrıntılarına kadar özenle, Bosch marka kimliğini yansıtacak şekilde tasarlanıyor.”

Pazarda zorlu ışıklandırma koşullarında bile yüksek çözünürlüklü görüntüler sağlayan, sınıfının en iyisi dijital görüntüleme teknolojisi olarak tanınan Dinion HD 1080p Kamera, 16:9 görüntü formatı ile daha net, daha ayrıntılı bir görüntü sağlamak için en son teknoloji CMOS tabanlı HD sensörü kullanıyor. Çoklu video akışı, internet video akışı ve iSCSI kayıt (CCTV depolama) tamamen desteklenirken, kamerada bulunan Akıllı Video Analizi yazılımı operatörlere çok kalabalık ortamların izlenmesine destek olmak için “bırakılmış nesne”, “sınır geçme”, “yön tespiti” ve “kalabalık tespiti” gibi özellikler sunuyor.

Bosch Güvenlik Sistemleri’nin DINION HD 1080p kamerasının tasarımı, uluslararası ödül kurumları tarafından birçok kez takdir edilmiştir. 2012 yılında, ayrıntılı ve yenilikçi ürün tasarımıyla Red Dot tasarım ödülünü alan kamera Polonya, Poznan’da düzenlenen Międzynarodowe Targi Poznańskie Ticaret Fuarı’nda verilen MTP Altın Madalya Ödülü’nü, 2011 yılında ise “Koruyucu Donanım” kategorisinde “GOOD DESIGNTM” Ödülü’nü kazandı. Aynı zamanda, Chicago Tasarım Müzesi ve Avrupa Mimari Sanat Tasarımı ve Kent Çalışmaları Merkezi tarafından da ödüle layık görüldü.