Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Cephelere yeni dokular ve renkler

Baumit İnovasyon Merkezi’nde geliştirilen ve hayal gücünün sınırlarını zorlayan bir ürün olan CreativTop, dış cephe kaplamalarına yeni bir boyut getiriyor. Dış cephe tasarımı için neredeyse sonsuz seçenekler sunan ürün, aynı zamanda Baumit ısı yalıtım sistemleri için de bugüne kadar geliştirilmiş en yaratıcı ve inovatif doku alternatiflerini barındırıyor.

Kullanıma hazır ve uygulaması kolay bir ürün olan Baumit CreativTop özgürce şekillendirilebiliyor. Bu özelliği ve sunduğu çok yönlü uygulamalarla dış cephe kaplamaları 758 farklı renk tonu alternatifine ve yaratıcı kombinasyonlara imkan sağlıyor. CreativTop ile çizgi dokulu, düz yüzeyli veya kaba dokulu ve benzeri sayısız dış cephe dokusu uygulanabiliyor. Dış cephelere sadece doğru renk tonu seçimi ile farklı bir görünüm kazandırmanın ötesinde artık CreativTop’ın sunduğu yeni doku alternatifleri ile duygu da katılabilecek. Bu sonuca ise maksimum ile süper ince arasında dört farklı tane boyutu kullanılarak ulaşılması mümkün.

Baumit CreativTop, ısı yalıtım sistemleri, eski ve yeni uygulanmış mineral esaslı sıva, sıva altı harç ve beton üzerinde son kat olarak kullanılabiliyor. Ayrıca organik bağlayıcı sıva altı harçların, kaplamaların veya tamir sıvalarının yüzeyini düzeltmek amacıyla da tercih edilebiliyor. Baumit UniPrimer astar üzerine ve farklı gereçlerle (mala, rulo, fırça, sünger, vb.) uygulama yapılabilen CreativTop’ın katman kalınlığı ise uygulama tekniğine bağlı olarak değişebiliyor. Değişmeyen ise; yaratıcılığın, ustalığın ön plana çıktığı ve binalara kazandırılan kalıcı etki…