Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Golfkent Ankara´nın en büyük ikinci konut projesi

Turyap’ın yapımcılığını üstlendiği 2640 konutluk Golfkent projesi, golf konseptiyle bütünleşen konut alanlarının yanında dereler, göller, çarşılar, okullar, sosyal ve idari ünitelerle donatılan dev bir kent niteliği taşıyor.

Başkent Ankara’ya iş dolayısıyla sık seyahat edenlerin yanında, eğitim, tayin gibi nedenlerle ikamet edenlerin tercih ettiği proje Türkiye’nin her yanından alıcılarla buluştu. Ankara’nın 100 puan üzerinden 67 puan ile yaşam kalitesinde birinci sırada yer alması, yaşamak için Ankara’yı seçenleri Golfkent’e yönlendirdi. Büyük şehrin nimetlerinden vazgeçmeden, daha sakin ve stressiz bir hayata kavuşmak isteyenler, yaşam kalitesini artırmak adına Başkent’i seçti.

100 bin ağaç dikilen, rengarenk çiçeklendirilen yeşil ortamda, dereler, göletler ve havuzların arasında yer alan konutların yanında golf haricindeki çeşitli sporlara yönelik pistler, basketbol, voleybol, futbol, tenis, squash sahaları, Türk hamamı, Fin hamamı, sauna, buhar odası, SPA ile çarşılar, kafeler, restoranlar, konser salonu, amfitiyatro, yazlık ve kışlık sinema, konaklama tesisleri, sağlık ocağı, karakol, cami ve anaokulu, ilk ve orta öğretim tesisleri gibi eğitim alanları bulunuyor.

İKİNCİ ETAP SATIŞA ÇIKTI

Eskişehir Yolu, 32. km de konumlanan projenin ilk etabı yüzde 70 oranında tamamlanmış olup, ikinci etap kapsamında yer alan blokların inşaatına geçildi. Birinci etapta satışa sunulan 157 konuttan kalan son 20 adedin yanı sıra, ikinci etaptaki 639 konut satışa çıkarıldı. 7 blok, 4 kompakt apartman, 30 müstakil villa ve 1 ticari kuleden oluşan ikinci etabın 2014 yılı sonunda teslim edilmesi planlanıyor. Konsept paralelinde farklı bir mimariyle inşa edilecek olan kulenin, sadece projenin değil Ankara’nın da “landmark”ı olacağı belirtiliyor.

ANKARA´NIN EN BÜYÜK İKİNCİ KONUT PROJESİ

Golfkent, Türkiye’nin coğrafi merkezlerine yakınlığı dolayısıyla ‘Türkiye’nin Kalbi’ benzetmesi yapılan Ankara’nın en büyük ikinci konut projesi olacak. Başta Ankaralılar olmak üzere çevre illerden gelen başvurular incelendiğinde, İstanbul’da ikamet edenlerin ağırlıkta olduğu belirtiliyor. 1500 kişinin ziyaret ettiği satış ofisinde, başvuru formlarının adres hanelerinde İstanbul başı çekiyor. Başvuranların yüzde 30’unun halen İstanbul’da yaşadığını söylemesi üzerine bloklardan birine “İstanbul Bloku” adı verilmesi kararlaştırıldı.

ÜNİVERSİTELERLE ÇEVRELENİYOR

Bürokrat ve memur ağırlıklı çalışanların oluşturduğu Başkent, düzeyli insan ilişkilerinin yaşandığı bir şehir olarak tanınıyor. Ankara Üniversitesi, ODTÜ ve Bilkent gibi köklü eğitim kurumlarının bulunduğu şehirde 12’si vakıf, 6’sı devlet olmak üzere toplam 18 üniversite yer alıyor. Golfkent, 10 kilometrelik çemberde pek çok üniversiteyle çevreleniyor.

MİMAR BÜNYAMİN DERMAN İMZASI

4 etapta tamamlanacak olan projenin birinci aşama sonuna kadar çeşitli mimarlık ve mühendislik büroları tarafından yürütülen çalışmaları, 2012 yılı Ekim ayı itibariyle db Mimarlık – Bünyamin Derman tasarım ekibi tarafından üstlenildi. Çok sayıda tanınmış konut projesinin de müellifi olan Bünyamin Derman’ın, aralarında Tekfen, Yapı Kredi Koray, Dumankaya ve Eroğlu gibi önemli konut geliştiricilerin projelerinde imzası bulunuyor.