Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Plastik boru sektöründe güç birliği

Çoğunluk hissesi Georg Fischer tarafından satın alınan Hakan Plastik, başta Türkiye, Orta Doğu ve Doğu Avrupa olmak üzere, dünyanın birçok ülkesine üst yapı, alt yapı ve tarımsal sulama sistemleri sağlamaktadır. Söz konusu ortaklık, GF ve Hakan Plastik’in güçlerini birleştirerek tüm dünyada daha hızlı büyümelerine olanak sağlayacaktır.

Geçmiş dönemde önemli başarılara imza atmış olan ortaklarında yer aldığı mevcut yönetimin, Hakan Plastik’in başarısının devamı için görevlerine devam etmeleri kararlaştırılmıştır.

Ortaklık süreci ile Hakan Plastik, benimsemiş olduğu “müşteri odaklı çözümler sunma” stratejisini daha güçlü ve hızlı bir şekilde pazarda uygulayabilme kabiliyetine kavuşurken, GF ürettiği yüksek kalite standartlarına sahip ürünlerini hızlı büyüyen Türkiye ve çevre ülke pazarlarını da portföyüne katarak, aynı kalitede boru sistemleriyle tamamlama fırsatını yakalamıştır. Böylece Hakan Plastik, müşterileri için sürdürülebilir uzun vadeli çözüm ortağı olma; hem boru sistemlerinde hem de genel olarak yapı sektöründe entegre çözümler sunabilme hedefini daha da ileriye taşımıştır.

Dünya plastik boru sektörü için önemli bir adım olarak görülen bu işbirliği ile Ar-Ge ve satış ağı güçleri tek çatı altında toplanmış olacaktır. Son 10 yılda Ar-Ge çalışmalarına büyük önem vermiş olan Hakan Plastik yenilikçi ürün yaklaşımıyla inşaat sektöründe farklılaşırken, güçlü bayi yapısıyla plastik boru konusunda önemli konumunu arttırarak büyümeyi hedeflemektedir.

Geçtiğimiz yıl 3.6 milyar İsviçre Frangı ciro yapan Georg Fischer, boru sistemleri alanında 100 ülkede 5000’i aşkın çalışanıyla faaliyet göstermektedir. Ana ürün gamı gaz ve sıvı transferinde kullanılan vanalar, basınçlı sistemler, ekleme parçaları ve endüstriyel bağlantı parçaları olan Georg Fischer, alanında dünya liderleri arasındadır.

Georg Fischer CEO’su Yves SERRA şunları söyledi: “Mükemmel bir başarı grafiğine sahip olan Hakan Plastik’e ailemize hoş geldin diyoruz. Hakan Plastik’ in yenilikçi ürün gamı ve gelişmekte olan pazarlara yakınlığı ile GF Boru Sistemlerine değer katacağına olan inancımız tam. Bu birlikteliğin, uzun vadeli stratejilerimizi gerçekleştirme yolunda önemli bir adım olduğunu düşünüyoruz.”