Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Vitra’ya, Red Dot’tan 2 yeni ödül

VitrA’nın kabartma deseniyle mekanlara 3. boyutun zenginliğini katan karo serisi Balance ile mat ve ışıltılı yüzeyiyle modern şehir evlerine ve şık ticari mekanlara yepyeni bir soluk getiren koleksiyonu Ultra, üstün tasarım kalitesiyle Red Dot: Product Design 2013 ödülüne layık görüldü. Red Dot ödüllü ürünler, VitrA Karo tasarım ekibinden Tuba Büyükkaraduman, Hüseyin İşler, Erden Gülkan ve Selma Gülkan’ın imzasını taşıyor. VitrA’nın karo koleksiyonları, bugüne kadar aralarında Red Dot, iF ve Interior Innovation’ın da bulunduğu dünyaca ünlü pek çok tasarım ödülünü aldı.

“RED DOT: PRODUCT DESIGN” ÖDÜLÜNÜ ALAN VITRA ÜRÜNLERİ

Balance, VitrA Karo tasarım ekibinden Tuba Büyükkaraduman’un imzasını taşıyor. 25×70 cm ebatındaki karolar, 3 boyut etkisi veren kabartma desenleri, koyudan açığa uzanan degrade renkleriyle duvarlarda farklı bir ambiyans yaratıyor. Yatay ve dikey döşenebilen Balance, tek başına ya da seriye ait seramik ve cam dekor alternatifleriyle sunuluyor.

 

VitrA Karo tasarım ekibinden Hüseyin İşler, Erden Gülkan ve Selma Gülkan’ın imzasını taşıyan seri Ultra; son yıllarda popülerlik kazanan çimento görünümlü taş dokusunu, mat ve parlak yansımalarla devam ettiriyor.Antrasit, gri, vizon, krem ve moka renkleriyle sunulan seri, yeni ebatları 75×75 ve 75×150 cm ile uygulandığı alanlarda fonksiyonel kullanım imkanı yaratıyor. Ultra, Almanya Tasarım Konseyi tarafından verilen Interior Innovation 2013 ödülüne de sahip.