Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Yeni ve çevreci shingle

BTM Cool Shingle ve BTM Cool Shingle Plus olarak iki farklı seçenek ile piyasaya sürülen bu yeni shingle, sahip olduğu beyaz renk sayesinde ışığı yansıtma özelliğine sahip. Özellikle sıcak yaz aylarında çatılarınız daha serin, eviniz daha konforlu. 

BTM Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi Orkun Ürkmez, yeni shingle ürünü ile ilgili olarak “Beyaz renk taşlı çatı kaplama malzemesi shingle üretme fikri, beyaz rengin güneş ışınlarını yansıtmasından yola çıkılarak oluştu. BTM olarak biz kullanıcıların beğenisine iki farklı renk seçeneği sunduk. BTM Cool Shingle Plus içinde hiç koyu renk olmayan bembeyaz bir ürün. Bu sayede güneş ışınlarını yüksek oranda geri yansıtıyor ve dünyada genelde sıcak bölgelerde tercih ediliyor. BTM Cool Shingle ise içinde düşük miktarda koyu renk barındırarak, çatılarda 3 boyut etkisinin yaratılmasını sağlıyor. Böylece çatınız hem serinliyor hem de estetik anlamda değer kazanıyor” dedi. 

Ürkmez BTM Cool Shingle’ın avantajlarından bahsetti: “BTM Cool Shingle kaplı evler yaz aylarında daha az soğutma enerjisine ihtiyaç duyarlar, diğer ürünlerle kıyaslandığında çatının yüzey sıcaklığı daha düşük olur. Bu da evinizin daha konforlu olacağı anlamına gelir. Bir diğer avantajı ise, şehirlerde oluşan ısı adası etkisini azaltmaya yardımcı olması. Böylece dünya yüzeyinin de daha az ısınmasına yardımcı oluyor, ve iklim değişikliğinin yavaşlamasına katkı sağlamış oluyor. Yani çatınızda BTM Cool Shingle tercih ederek, hem kendi soğutma bütçenize katkıda bulunuyor, hem de çevreci özelliği sayesinde dünyamıza iyi davranmış oluyorsunuz”