Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

2012’Nin Rengi Mercan Kırmızısı AkzoNobel Marshall

Dünyanın en büyük küresel boya ve cephe kaplama şirketi AkzoNobel grubunun bir parçası ve Türkiye’nin önde gelen markalarından Marshall Boya’nın, uluslararası çapta yürüttüğü araştırmaların sonucuna göre; yılın teması “Olasılıklar”, yılın rengi de iştah açıcı, parlak ve çarpıcı bir renk olan “Mercan Kırmızısı”… Marka, beş ana renk trendi ve renk paleti ile yılın rengi başlıklarından oluşan özel çalışmasını ColourFutures 12 – Dünyadaki Renk Trendleri 2012 Kitabı’nda topladı.

2012’NİN PROAKTİF ETKİSİ: OLASILIKLAR

2011’in teması olan “Memnuniyet” ana ilham kaynağı olarak alınan “Olasılıklar”, yeni seçeneklerin açığa çıkarılmayı beklediğini ifade eden bir kavram. “Olasılıklar”, bu beklentiyi ifade ederken, aynı zamanda, neşe katan ve ilham veren fikirler de sunuyor. İnsanları, proaktif bir konuma getiriyor. Bilindik dünyalarında, fırsatları araştırıp bulmalarını teşvik ederek, malzeme ve renkleri yeni yollarla bir araya getirmek için özendiriyor. Hem fiziksel hem de içsel dünyalarını, araştırmaya, yeniden keşfetmeye yönlendiriyor.

YILIN RENGİ: MERCAN KIRMIZISI

AkzoNobel Marshall Boya’nın, “Olasılıklar” temasından yola çıkarak yılın rengi olarak belirlediği Mercan Kırmızısı, aynı anda değişken ve ciddi, dinamik ve yumuşak olabilen ve ister küçük bir alanı ister bütün bir duvarı renklendirmek için uygun bir tona sahip. Birçok insan için değişik şeyler ifade edebilen bu renk, AkzoNobel Marshall Boya Renk Paleti’nde, herkese, basit çözümler aramayı ve zihnini, keşfedilmeyi bekleyen yeni fikirlere açmasını hatırlatıyor. Birçok simgesel özelliği dolayısıyla tüm dünyada saygı gören bir renk olan kırmızı, Çin’de talihle ilişkilendirilirken, Hindistan’da evlilikle gelen mutluluğa ve anlayışlı olmaya işaret ediyor. Batı toplumlarının çoğunda ise kırmızı, tutkunun, kudret ve şenliklerin rengi. Değer ve anlam bildirmek için mükemmel bir araç olan kırmızı, kendisini görmezden gelemeyeceği için insanları tehlikeye karşı uyarmada da kullanılıyor.

MERCAN KIRMIZISI İLE OLASILIKLAR DENİZİNDE

AkzoNobel Marshall Boya’nın yılın rengi olarak belirlediği Mercan Kırmızısı rengi, farklı renklerle bir araya gelerek, birçok farklı olasılık da sunuyor. Bir renkle kontrast oluştururken, diğer bir renkle derinliği ve soğuk niteliği ortaya çıkarıyor, üçüncü olarak bir rengi arka planda bırakıyor.

2012’NİN SEKİZ RENK AİLESİ HAYATINIZI RENKLENDİRMEK İÇİN HAZIR

  • Ateşli, gizemli, lezzetli kırmızılar
  • Topraksı, endüstriyel, hiptonik turuncular
  • Baharatlı, bronz tenli, egzotik sarılar
  • Botanik, körpe, doğal yeşiller
  • Gizemli, klasik, kişisel maviler
  • Loş, buğulu, gizemli morlar
  • Sıcak nötrler
  • Soğuk nötrler