Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Austrotherm Yalıtım Ürünleri

Schmid – Industrie Holding’in önemli bir bölümünü oluşturan Austrotherm Grubu, Avrupa’da 17 üretim tesisi ile 10 ülkede temsil ediliyor. Çok sayıda çalışanı ile sektöründe Avrupa’nın en büyük inşaat malzemesi şirketleri arasında yer alıyor. Avusturya kökenli bir kuruluş olan Austrotherm, yalıtım malzemesi ve dış cephe profilleri alanında uzman üretici olarak, yüksek kalite ve yenilikçilik ilkelerini benimsiyor.

Austrotherm Türkiye, ısı kayıplarını ve yüksek yakıt giderlerini minimuma indiren Austrotherm EPS® F (beyaz), Austrotherm EPS® F- Plus (gri) levhaları ve dış cephe profillerinden oluşan geniş ürün yelpazesine sahip. Austrotherm EPS Yalıtım Levhaları; ev, işyeri, okul, hastane, pasif ev ve soğuk hava depolarının çatılarına, duvarlarına, tavan ve zeminlerine uygulanıyor. Yaklaşık olarak tane büyüklüğü

0.05-2 mm arasında değişen Polistiren taneciklerinin pentan gazıyla şişirilerek genleştirilip kalıplanmasıyla elde edilen Genleştirilmiş Polistiren Köpük (EPS), m³ başına düşen 3 ile 6 milyar arası kapalı gözenekli hücre ve durgun havadan oluşuyor. Bu yüzden malzeme insan sağlığına zararsız ve ekolojik.

Austrotherm EPS ® F: Isı yalıtım paket sistemi içerisinde uygulanan Austrotherm EPS® F dış cephe yalıtım levhaları, yüksek performans sağlıyor. Düşük maliyetli Austrotherm EPS® F ısı yalıtım levhalarıyla yeni veya eski yapılarda, düşük enerji tüketen yapıların standartlarına ulaşılabiliyor. Standart tuğla duvarlara kıyasla daha fazla yaşam alanı sunan ürünün avantajları ise şöyle: Isı yalıtımı paket sistemi sayesinde ısı depolanmasının artması, ısı köprülerinin önlenmesi, 50 mm üzerindeki yalıtım kalınlıklarında yoğuşma ve rutubetin engellenmesi, her türlü dış cephe tasarım imkanı, her ölçüde üretilebiliyor olması…

Austrotherm EPS ® F- Plus: Genleştirilmiş Polistren sert köpükten oluşan dış cephe yalıtım plakası EPS® F- Plus ısı yalıtım gücü yüksek, formu bozulmayan, kolay uygulanabilir ve su geçirmez bir ürün. Gri renkli, dış duvar yalıtım levhası ve ısı yalıtım paket sisteminden oluşan EPS ® F-Plus’ın ısı yalıtım performansı, geleneksel strafora kıyasla % 23 daha fazla. Sadece yeni yapılarda değil eski yapılarda da kullanılarak enerji tasarrufu sağlanabilir.

Austrotherm Yalıtım Malzemeleri San. ve Tic. Ltd. Şti.

Orhan Veli Kanık Cad., Yakut Sok, Eryılmaz Plaza

No: 3 Kat: 5 34805 Kavacık/ İstanbul

T: +90 216 404 1090

F: +90 216 404 1099

W: www.austrotherm.com.tr