Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Batışehir Kent içinde kent

Egeyapı Group’un E-5 ve TEM Otoyolu’nun kesiştiği bölgede hayata geçirdiği Batışehir projesi bir mahalle büyüklüğünde. Proje 3123 adet konut ve rezidansıyla Avrupa’nın en büyük karma inşaat projesi olma özelliği taşıyor.

Bir şehir oteli, modern ofisler, özel eğitim kompleksi, açık alışveriş çarşısı, kulüp binası, açık ve kapalı yürüyüş-koşu-gezi-parkurları, spor salonları ve 100.000 m² yeşil alan bulunacak Batışehir, tamamlandığında içinde 15.000 kişinin yaşayacağı bir kent haline gelecek.

MERKEZİ KONUM

Şimdiden İstanbulluların yoğun ilgisini gören projede son altı ayda 1150 konut satışı gerçekleştirildi. Proje, bu satış performansıyla geçen Ekim ayının hasılat rekorunu kırarak ilk sıraya yerleşti.

İstanbul TEM Otoyolu cepheli çok önemli bir lokasyonda yükselen dev şehir, İstanbul’un yeni kesişim noktası olmaya aday. Proje, Doğan Medya Center ile Dünya Gazetesi’nin hemen karşısında, İstoç Oto Center’ın yanında bulunuyor.

Basın Ekspres Yolu’na 2, Maslak ve Atatürk Havalimanı’na ise 10 dakika mesafede bulunan projenin yürüme mesafesinde; şu anda inşaat, planlama halinde olan Beşiktaş-Bağcılar ve Bakırköy-Bağcılar hatlarının çalıştığı iki metro istasyonu açılacak. Batışehir Projesi’nin ilk etabı 2013 yılının Temmuz ayında teslim edilecek.