Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Bilgipark, TV Tower projesinde

Türkiye’nin önde gelen televizyon kanalları, prodüksiyon firmaları ve eğitim kurumlarının broadcast ihtiyaçlarını karşılayan Bilgipark firması, inşaat sektörüne de girdi. Polimeks İnşaat’ın yapımını üstlendiği Türkmenistan’daki dev TV Tower projesinin medya sistemlerini Policom’la birlikte kuran firma, yeni dönemde Türkiye’deki inşaat firmalarıyla da çalışmaya başlayacak.

Firmaların yayın ihtiyaçlarını karşılamak ve servisini üstlenmek amacıyla 2000 yılında kurulan firma, son yıllarda dünya ölçeğinde yapılmış en büyük istasyon olan TV Tower’dan proje ihalesini Sony gibi bir dünya devine karşı Policom ile birlikte kazandı. Projede 40’ı aşkın stüdyo ve 100’ün üzerinde montaj atölyesi bulunuyor.

Firma, yoğunlukla havaalanları ve alışveriş merkezleri tarafından tercih edilen dijital tablolama alanında dünyadaki en büyük firma olan Harris’in Türkiye distribütörlüğünü yapıyor.

Bilgipark, şimdiye kadar aralarında Atv, Digitürk, Kanal D, Star, CNN Türk, Haber Türk, Show TV, NTV, TRT, Kanal 1, Cine5, CNBC-E, Flash, Kanal 6 ve Skytürk’ün bulunduğu Türkiye’nin hemen tüm ulusal TV kanallarıyla çalıştı. ANS, A Takımı, Anima, BBDO, Böcek Yapım ve İmaj gibi prodüksiyon firmalarına da hizmet veren Bilgipark’ın çalıştığı kurumlar arasında Bilgi, Galatasaray, Beykent, Bahçeşehir, Anadolu ve Maltepe gibi üniversiteler de bulunuyor.

“Özellikle karma projeler ve AVM’lerde trend, medya sistemlerini kurmak yönünde değişiyor. İnşaat sektöründe oturmuş bir yüksek akım tecrübesi var fakat medya sistemlerinin yerleştirilmesi konusunda o kadar bir deneyim yok. Bu nedenle medya sistemleri alanında uzmanlaşmış firmalara ihtiyaç var. İşte biz bu hizmeti sunacağız.”