Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Bina yıkımı dalga dalga yayılacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, çürük bina yıkımının İstanbul’dan başlayıp dalga dalga yayılacağını açıkladı. Yıkım için İstanbul’da öncelik Avcılar, Bakırköy, Bahçelievler, Büyükçekmece ve Anadolu yakasındaki bazı ilçelere verilecek.

3’TE 2 YETERLİ

Yıkım yapılabilmesi için tüm mal sahiplerinin değil, üçte ikisinin rızası yeterli olacak. Sakinlerin nitelikli çoğunluğu dikkate alınacak. Yasa taslağının hazırlanarak Başbakanlığa sunulduğunu ifade eden Bayraktar, “Yasada şehir zikredilmeyecek. Bölge ve il bazında Bakanlar Kurulu’ndan ama parsel ve bina bazında bakan yetkisiyle yerleri belirleyeceğiz” dedi.

ÖNCE KAÇAKLAR

Bakan Bayraktar, Türkiye’deki yaklaşık 19.5 milyon konut stokunun öncelikle deprem aksı üzerinde olan binalardan, mühendislik olmayan, kaçak binalardan başlanacağını söyledi.