Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Bosch PSR 14,4 LI-2 ve PSR 18 LI-2

Bosch, hafif hizmet kullanıcıları için yeni nesil delme-vidalama makineleri olan PSR 14,4 LI-2 ve 18 LI-2’yi pazara sundu. Lityum iyon teknolojili, güçlü, değiştirilebilir aküye sahip PSR 14,4 LI-2 ve

18 LI-2’de, entegre vites değişimi sistemiyle ‘Güç Kontrol’ kullanımı daha kolay. 1.14 kg ağırlığındaki ürünlerin baş kısmı 182/187 mm. Önceki modellere oranla % 20 oranında daha kompakt ve % 15 daha hafif olan yeni ürünler akülü delme-vidalama aletleri sınıfının en kompaktları olma özelliğini taşıyor.

KULLANICIYA HAREKET ÖZGÜRLÜÐÜ

Eşyaların montajından tahta döşemelerin yerleştirilmesine kadar birçok işlemin yapılabildiği ürünlerin bir başka özelliği de konvansiyonel delme ve vidalama işlemlerini gerçekleştirebilmesi.

Vidalama esnasında LED ışıklar ne kadar tork uygulandığını gösterirken; sürgülü düğme, kullanımın başlangıcında gerekli olan gücü, vida boyutu ve malzemesine göre ayarlama özelliğine sahip.

Bosch’un iki yeni akülü delme-vidalama makinesi, kullanıcıya hareket özgürlüğü vererek işin daha konforlu bir şekilde yapılmasına olanak sağlıyor. 14.4 veya 18 volt lityum-iyon pil içeren makinelerin şarjı durduğu yerde bitmiyor ve böylelikle kullanıma her zaman hazır olabiliyor. Aynı zamanda li-iyon akü sayesinde, makinenin hafızadan etkilenmeme özelliği ile akü performansında hiçbir azalma olmadan yeniden şarj edilebiliyor. Bir dolu aküyle 300 vidalama işlemi sağlanabiliyor.

KARANLIKTA DA ÇALIŞMAK MÜMKÜN

LED gösterge sayesinde ileri ya da geri rotasyonlardan hangisinin seçili olduğu ve gösterge çubukları sayesinde de şarj seviyesi görülebiliyor. Gösterge bir çubuğa düştüğünde aletin şarj edilmesi tavsiye ediliyor. Akülü delme-vidalama makineleri PSR 14,4 ve 18 LI-2, bir saatte şarj olabilme özelliğiyle aynı standartta yeniden kullanıma hızlı bir şekilde hazır hale geliyor.

Her iki makinenin de yumuşak kaplamalı tutamak kısımları güvenli ve rahat tutuş imkanı sağlarken; “PowerLight” özelliği sayesinde çalışma ortamının en karanlık alanlarında da aydınlatılması sağlanıyor. ‘Autolock’ anahtarsız mandren sayesinde delme ve vidalama uçları başka bir alete gerek kalmadan değiştirilebiliyor.