Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Dünya’nın tek ‘İskele Kalıp Fuarı’ dinamik yapısıyla büyümeye devam ediyor

2011’de Türkiye ve dünyada ilk kez düzenlenen ‘İskele & Kalıp ve Endüstriyel Yapı Teknolojileri Fuarı’ ortaya koyduğu vizyon ve stratejilerle sektöre yeni bir ivme kazandırdı.

Yoğun ilgi gören fuar; projelendirme, üretim, satış ve kiralama yapan firmalarla, yurt içi ve yurt dışındaki profesyonel hedef kitleyi ticari bir platform içerisinde bir araya getirerek 2012 hedeflerini belirledi.

Demos Fuarcılık tarafından 29 Mart- 01 Nisan 2012 tarihlerinde ikincisi düzenlenecek olan İskele Kalıp Fuarı yeni dönem hazırlıklarını sürdürürken; ilk fuarda ortaya koyduğu başarısı, 2012 yılı hedeflerinin belirlenmesinde önemli bir etken oldu. 2012 hedefleri arasında uluslararası düzeyde beklenen bir fuar olma yolunda çalışmalarına yön veren İskele Kalıp Fuarı, yurt içi ve yurt dışından sektörün lokomotif firmalarını fuara alarak kısa bir süre içerisinde stand alanlarının % 80’ e yakın bölümünün satışını sonuçlandırdı.

YURT DIŞI TANITIM FAALİYETLERİ VE ALIM HEYETLERİNİN AÐIRLANMASI

Yurt dışı tanıtım faaliyetleri için hedef ülkelerden Kuzey Afrika, Orta Doğu, Türki Cumhuriyetleri ile tüm inşaat sektörü profesyonellerine gerekli tanıtım ve davetler yapılarak alım heyetlerinin ziyaretlerinin sağlandığı fuarın; mimar, mühendis, müteahhit ve inşaat yatırımcıları tarafından da ziyaret edilmesi bekleniyor.

Sektörün tedarik ve dağıtım zincirinin tüm halkalarını bir araya getirecek olan İskele Kalıp Fuarı katılımcısına önemli ihracat imkanları sağlamanın yanı sıra sektörün büyümesine, sektörel birlikteliğin oluşmasına ve ticari hacmin büyümesine imkan tanıyacak.