Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Folkart Towers İzmir´in yeni simgesi

Folkart Yapı’nın İzmir’in yeni iş ve yaşam merkezi Bayraklı’da inşa ettiği Folkart Towers, kentin çehresini değiştirecek yeni mimari ikonlardan olacak. Her biri 40 katlı iki kuleden oluşan projenin 30 ayda tamamlanması hedefleniyor.

150 milyon dolara mal olacak yapı, 200 metre yüksekliğiyle Avrupa’nın en yüksek beşinci ikiz kulesi olacak. Alışveriş alanları, spor kompleksi, rezidans ve ofis katlarının bulunacağı kompleks 4 bin kişi kapasiteli.

Yapıda 80 m² ile 220 m² arası farklı büyüklüklerde ve 1+1, 2+1, 3+1 ile 4+1 daireler mevcut. Tüm dairelerin balkonlu olduğu binalarda konutlar alt katlarda, ofisler ise üst katlarda bulunuyor.

27.000 m² arsa büyüklüğüne sahip kulelerin ofisleri de 60 m² den 1170 m² ye kadar farklı büyüklüklerde düşünülmüş.

Ofis ve konutların deniz manzaralı olduğu Folkart Towers’da ayrıca açık ve kapalı havuzlar, fitness, sauna, tenis – basketbol kortları, buhar banyosu, Türk hamamı, jakuzi, aerobic, Yoga, masaj ve Kids Club gibi sosyal servisler bulunacak.

Ev sahibi ve kiracıların indirimli üyelikten faydalanabilecekleri Fitness Center ve Personal Training Center kulelerdeki sosyal imkanlar arasında yer alıyor. Her türlü teknik donanıma sahip sunum ve toplantı odaları da bina sakinlerinin kullanımına açık olacak.

Taşıyıcı yapının statik projelerinin Emir Mühendislik tarafından betonarme yapı olarak tasarlandığı yapıda deprem tehlike analizlerini Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nden Prof Dr. Bilge Siyahi ve ekibi gerçekleştirdi.