Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Hewing Pe-Xc Boru

Alman firması Hewing’in kabartmalı yalıtım ile poliamid boruları yüksek dayanıklılık özellikleriyle öne çıkıyor. Kabartmalı yalıtım borusu, solvent ve kimyasal dayanıklılığıyla yüzeyi kimyasal ve mekanik darbelere ve dış neme karşı koruyor. CFC ve HCFC köpük içermez kapalı hücre yapısı ve mükemmel darbe ve emme özellikleriyle dikkat çekiyor.

Ürünün mevcut iki yalıtım kalınlığı bulunuyor. 4 mm yalıtım olanı yoğunlaşma korunmasıyla ilgili ihtiyaçlara uygun. 9.9 mm yalıtım ise, su tesisatı ve radyatör bağlantıları için Alman enerji tasarrufu yönetmeliğine uygun üretildi.

Mükemmel mekanik ve kimyasal özellikleri ile yüksek kalitede fiziksel çapraz bağlı PE boru (PE-Xc boru) uzun süredir sıhhi tesisat ve ısıtma sektöründe en çok kullanılan boru olma özelliğini taşıyor. Bu tür boru üretiminde küresel pazar lideri olan Hewing firması, ürün yelpazesini diğer sanayi kesimlerine genişletiyor.

Yeni Hewing poliamid boru üretimi, birbirinden farklı endüstri türlerinde teknolojik, mekanik ve kimyasal özellikleri sayesinde kullanılabiliyor. Malzeme; ısı, yaşlanma ve ışık, aşınma, darbe ve titreşimlere karşı son derece dayanıklı. Pürüzsüz iç duvarları düşük akış direnci sağlarken poliamid boru, düşük ağırlık ve kolay kurulumu sayesinde çok kullanımlı olma özelliği taşıyor.

Yakıt boruları, enjeksiyon hatları, yağlama ve petrol boruları olası uygulama alanları olarak öne çıkıyor. DIN 7378 ve DIN 74.324 aynı zamanda basınçlı hava hatları, soğutma suyu kanalları, vakum ve hidrolik boru için de kullanılabiliyor. Boru, kolaylıkla -60 dereceden 100 dereceye kadar dayanabiliyor. Ürün, kısa zaman periyodlarında 130 dereceye kadar da dayanıklılık gösterebiliyor.

Hewing GmbH

Waldstraße 3 48607 Ochtrup

T: +49 (0) 2553 70-01

F: +49 (0) 2553 70-1

E: info@hewing.com

W: www.hewing.com