Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Hilti Hareket Özgürlüğü

Yapı malzemeleri sektörünün önde gelen üreticilerinden Hilti çok çeşitli kablosuz ürün portföyü ile kullanıcılara performans ve üretkenlikten taviz vermeden kablosuz bir çalışma imkanı sunuyor. Firmanın kablosuz ürün portföyü arasında bulunan akülü kırıcı-deliciler, vidalama makineleri, çivi çakma makineleri ve testereler bunlardan birkaçı.

Hilti’nin akülü ürünleri son teknoloji Lityum-ion CPC teknolojisine sahip. 14, 22 ve 36 Volt gücündeki makineler sınıfının en güçlüleri. Sadece Hilti’nin sunduğu tüm makineler için ortak, tek bir şarj aleti de kullanıcılara ayrı bir kolaylık sağlıyor. Şarj aletinin aktif soğutma sistemi akü hücrelerini sürekli soğutarak aşırı ısınmayı engelliyor ve rekor sürede çabuk şarj olmalarını sağlıyor.

TE 4-A22

TE 4-A22, Hilti’nin 22 volt gücündeki akülü delicisi. Sadece 3 kg ağırlığındaki makine kompakt ve hafif olması sayesinde özellikle baş üstü uygulamalarda rahatlık sağlıyor. 16 mm çapa kadar rahatlıkla delme yapılabilen makinenin titreşim oranı da şaşırtıcı derecede az.

TE 6-A36

TE 6-A36 ise Hilti’nin 36 volt gücündeki performans delicisi. Cihaz özellikle üstün delme performansı ve kapasitesi ile göz kamaştırıyor. TE 6-A36’nın bir diğer özelliği ise kendinden fanlı son teknoloji toz toplama aparatı ile tozsuz delme imkanı sunması.

WSR 22-A ve SCW 22-A

Akülü tilki kuyruğu testere WSR 22-A ile kablo derdi olmadan isterseniz çatıda, isterseniz açık arazide kesim yapılabilir. WSR 22-A ahşap, metal, plastik ve alçıpan gibi malzemelerin kesiminde kullanılabilir.

Akülü daire testere SCW 22-A ise 2012 yılı Ocak ayında satışına başlanacak yeni bir ürün. Üstün kesim performansı ile özellikle kaba inşaat profesyonellerinin ilgisini çekiyor. Cihaz özellikle şantiyede plywood ya da OSB gibi ahşap malzemelerin kesiminde tercih ediliyor. Her iki cihazında 22 Volt gücündeki pili Hilti’nin diğer tüm 22 Volt makineleri ile uyumlu.

SFC 14-A, SF(H) 14-A, SF(H) 22-A

Hilti’nin 14 Volt ve 22 Volt gücündeki vidalama ürün portföyü de oldukça geniş. En hafif ve kompakt akülü vidalama makinesi SFC 14-A sadece 1.5kg ama üstün performansı ile 14 Volt kompakt vidalama sınıfında performans lideri. SF(H) 14-A yüksek tork değeri ve devir hızı ile inşaat profesyonellerinin beğendiği ürünlerden. SF(H) 22-A ise 22 Volt sınıfının en kuvvetli makinesi ve en zor uygulamalarda dahi kullanıcıyı yarı yolda bırakmıyor. Hilti akülü vidalama makineleri ahşapta ve metalde delme ve vidalama için ideal.

Yüksek torklu ve darbeli akülü vidalama makinesi ve somun sıkma makineleri ise bir kere kullananın bir daha vazgeçemediği yol arkadaşları. Akülü yüksek torklu vidalama makinesi SID 14-A, 150Nm tork gücü ile özellikle akıllı vida ve zor vidalama uygulamalarında tercih ediliyor. 185Nm gücündeki akülü yüksek torklu somun sıkma makinesi SIW 14-A ise yarım parmak kafa yapısı ile altıgen başlı vida, dübel ve somunların sıkılmasında tercih ediliyor.

HUS 6-8 akıllı dübellerde kullanılabileceği gibi, M16 çapa kadar somunların sıkılması için de ideal. SIW 22T-A ise 450Nm gibi devasa bir güce sahip ve M24’e kadar somunlarda kullanılabiliyor. Cihaz kaba inşaat profesyonelleri tarafından payanda ayak montajlarındaki akıllı dübellerin sıkılmasında özellikle tercih ediliyor.