Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Hyundai HL780-9 Marble

Hyundai iş makinelerinin yeni 9 serisi yükleyicileri sektörde yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Firmanın yıl içinde HL780-9 Marble modeli ile başlayan demo çalışmaları, HL770-9 ve HL760-9 modellerinin eklenmesiyle devam ediyor. Türkiye’yi dolaşan Hyundai 9 serisi yükleyiciler mermer ocakları kadar kum ocakları, beton santralleri ve taş ocaklarında da ilgi görüyor.

Hyundai 9 serisi; düşük yakıt tüketimi, geniş ve ferah operatör kabini, ileri hidrolik sistem gibi özellikleriyle öne çıkıyor. Tüm serilerde Cummins motor ile Türkiye pazarında yer alan Hyundai yükleyiciler, tam otomatik şanzıman ve geliştirilmiş aks ve sağlamlığıyla da dikkat çekiyor.

TEKNOLOJİ DONANIMLI

Yenilenmiş gösterge paneli, 5.7 Türkçe menülü LCD ekran ile desteklenen makinede ayrıca ekran üzerinde makine ile ilgili göstergeler, bakım aralıkları, hidrolik bilgileri net bir şekilde görülebiliyor. Makinede geniş ve ferah kabin, radyo MP3 çalar, tam elektronik klima, süspansiyonlu ve ayarlanabilir koltuk, kol dayama operatör konforu için standart olarak sunuluyor.

Makinede yükleyici üzerinde dahili ağırlık ölçme sistemi ile kantar vakit kaybının da önüne geçiliyor. Otomatik bom – kova pozisyonlama, elektrik ısıtmalı yan aynalar, kabin içi düşük ses seviyesi, RCV kilidi, ters yöne dönebilen ayrık hidrolik tahrikli fan makinenin artıları olarak ön plana çıkıyor. Geri görüş kamerası, uydu takip sistemi, otomatik bom – kova pozisyonlama, ağırlık ölçme sistemi Hyundai 9 serisi yükleyicilerin teknolojik üstünlüklerinden birkaçı. Hyundai müşterisine 2 yıl 3.000 saat garanti süresi sunuyor.

HMF MAKİNE GÜVENCESİ

Hyundai iş makinelerinin Türkiye distribütörlüğünü 2003’ten bu yana HMF Makine gerçekleştiriyor. Firma ürün gamı içerisinde Hyundai ekskavatör, yükleyici, mini makine, forkliftlerinin yanı sıra İsveç menşeli Atlet marka depo içi ekipmanları ve Koreli D&A hidrolik kırıcılarını bulunduruyor.

HL780-9 MARBLE ÖZELLİKLERİ

Çalışma Ağırlığı: 33400Kg

Motor: Cummins QSM11

Motor Gücü (NET): 257kW (344Bg)

Kova Kapasitesi: 4.8m³ Kaya Kovası

Devrilme Yükü: Düz 30300Kg – Tam Dönüş: 26000Kg

Koparma Gücü: 23840Kg

Lastikler: 29.5 R25 Radial

Maksimum Boşaltma Yüksekliği: 2895mmX

Maksimum Kova Pivot Yüksekliği: 4435mm