Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Kendini Yenileyen Dayanıklı Kaplamalar PIGMENTO® serisi

Çatı, cephe, drenaj sistemleri, dekorasyon dahil tüm bina kaplama uygulamalarında kullanılabilen VMZINC lamine ürünler ve hazır kaplama sistemleri uzun yıllar bakıma ihtiyaç duymuyor. Bu özellik doğal patinası sayesinde gerçekleşiyor. Patina malzemeyi korozyona karşı koruyor; binanın su ve hava ile temas eden kabuğu tüm dış etkenlerden korunuyor. Dış yüzey çizilse bile patina 6 ay içinde kendi kendini yeniliyor ve çizikler kendiliğinden kapanıyor. Bu sayede binalar nesiller boyu ilk günkü estetiğini koruyabiliyor. Bakım gerektirmemesi, çok uzun yıllar dayanması ve dolayısı ile işletme maliyetinin çok az olması malzemeyi sürdürülebilirlik açısından geleceğin yapı ürünü yapıyor.

Tüm çinkoların patinası kadifemsi füme gri tonu ile bilinir fakat VMZINC’in mimariye kazandırdığı PIGMENTO® serisi 3 farklı seçenek sunuyor: Pigmento Yeşil (yosun yeşil), Pigmento Kırmızı (toprak kırmızı), Pigmento Mavi (kül mavi).

Bu renkli yüzeyler, standart gri patinalı ürünün dış yüzeyine mineral pigmentler eklenerek elde ediliyor; bir kimyasal boyama veya lake uygulaması yapılmıyor. Bu pigmentler mikronik düzeyde doğal patinanın yüzeyine işleniyor.

Bu sayede yüzeyler, UV ışınlarından, yoğun kardan, yağmurdan, tozdan, çamurdan etkilenmiyor, renkler solmuyor. Yüzey akmıyor, patina ile beslenen renk tonları minimum 70 yıl korunuyor. VMZINC patentli ürünü Pigmento® yüzeyler iddialı ve ekolojik projelerde mimarların başvuru kaynağı olacak nitelikte.

Pigmento® yüzey işlemi yapılmış tüm titanyum çinko lamine ürünler ile yine VMZINC tarafından üretilen tüm sistemleri üretmek ve binanın tüm fonksiyonlarını kaplamak mümkün. Seri, dik kenet dahil tüm VMZINC sistemleri, VMZINC yüzeyleri ve diğer yapı malzemeleri ile kombine edebiliyor.

VMZINC Türkiye İrtibat Ofisi

Cumhuriyet Cad. Uğurlu Palas No:11 Kat:4,

Taksim / İstanbul

T: +90 212 255 5829

F: +90 212 255 5815

E: info@vmzinc.com.tr

W: www.vmzinc.com.tr