Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Kuzey Kıbrıs´ta piyasa canlanacak

Türkiye’deki yatırımcıların KKTC’den gayrimenkul alabilmesi konusunda fikir alışverişi için adada ziyaretlerde bulunan Realty World Türkiye temsilcileri, burada siyasetçilerle görüşmeler gerçekleştirdi.

Firmanın Türkiye Koordinatörü Mustafa Baygan ve Eğitim-Franchise Yöneticisi Gürkan Akkuş, KKTC Başbakanı İrsen Küçük ve Maliye Bakanı Ersin Tatar ile emlak piyasası hakkında görüştü. Görüşmeler sonunda bir açıklama yapan Mustafa Baygan “Türk yatırımcıların KKTC’den mülk edinmesi yönündeki çalışmalar neticesinde birçok Türk vatandaşı burada gayrimenkul edinecek.” dedi.

“Gayrimenkul piyasasının canlanması ile birbiri ardına inşaat yatırımları da yapılacak.” diyen Baygan, “Kendisine bağlı 200’den fazla alt sektörü harekete geçirme özelliği sayesinde inşaat sektöründeki canlanmalar, ülke ekonomisine katkıda bulunacak.” diye konuştu.

ABD’de 1973’te kurulan Realty World, Türkiye genelinde 118 bayi ve bine yakın emlak danışmanı ile faaliyet gösteriyor. Firma, 2012’de Türkiye’nin en büyük uluslararası emlak danışmanlık şirketi olmayı hedefliyor.