Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Legrand

PROJEDE TERCİH EDİLME SEBEBİ

“Projede Legrand ürünlerinin tercih edilmesinin temel nedeni tüm ürün gruplarına cevap verebilen ürünlerimizin mevcut olması. Bunun yanı sıra özellikle otomasyon sistemimizin geliştirilebilir olması, ürünlerin estetik olarak beğenilmesi ve ileride müşterinin kendi ihtiyaçları doğrultusunda sistemi istedikleri ölçüde geliştirebilme rahatlıkları…”

KULLANILAN ÜRÜNLER ve TEKNİK ÇÖZÜMLEMELER

“Aydınlatma otomasyonu ve senaryo kontrolünün standart olduğu projede, müşteri kendisi isterse çok rahatlıkla ısıtma ve soğutma sistemini, panjurlarını, müzik yayın sistemini ve internet üzerinden eve ulaşma opsiyonlarını kolayca gerçekleştirebilir.

Projede BUS altyapısı mevcut olduğundan direkt Bus hattına bağlı çalışabilen kameraları eve yerleştirip dışarıdan evin içi rahatlıkla izlenebilir. My Home evlerde konfora yönelik tüm ihtiyaçları karşılayabilen bir otomasyon sistemi. İki kablolu BUS sistemiyle kurulmuş olan My Home otomasyon sistemi nihai tüketicinin ileride oluşabilecek istek ve ihtiyaçlarına cevap verebilmek için ekstra kablolama ve işçilik gerektirmiyor.”

Aydınlatma Otomasyonu

“Mevcut otomasyon anahtarları, çoklu senaryo anahtarı ya da dokunmatik panel ile istediğiniz tüm aydınlatmaları açıp kapatabilir veya ışık şiddetini artırıp azaltabilir. Salon ve ebeveyn yatak odasındaki aydınlatmaları dimmer kontrollü, diğer aydınlatmalar ise on / off kontrollü tercih edildi. Evden çıkarken ya da eve gelindiğinde tüm aydınlatmaları tek bir yerden kumanda edilebiliyor; yine tüm aydınlatmalara farklı yerlerden de ulaşılabiliyor.

Eve giriş, evden çıkış, TV izleme, tatil modu gibi farklı senaryolar yaratılıp yine bunlar senaryo anahtarları ile birlikte kullanılabiliyor.

Dokunmatik panel, yaşam alanlarında işlevlerin basit bir şekilde harekete geçirilmesini ve kontrolünü sağlayan gelişmiş bir dijital ekrandır. Anahtar priz serisi için seçilerek çerçeveye yerleştirilmiş etkin ve renkli ikonlar temel fonksiyonları ve senaryoları temsil ediyor.”

Interkom Sistemi:

“Kapı girişi, güvenlik, kapıcı gibi intercom sistemi dahilinde gelen aramalara cevap verilebiliyor.

Harici kameralardan gelen görüntüler yüksek kalitede görüntülenebiliyor.

Axolute display ünitelerin kullanıldığı interkom sisteminde istenildiği taktirde otomasyon sistemindeki senaryoların kontrolü interkom ekranı üzerinden de yapılabiliyor.”

PRİZ VE ÇERÇEVELER

“Bticino Lighttech serisi priz ve çerçeveler için Lighttech kapak ile sonlandırılmış olan otomasyon anahtarları ile sistem tamamlandı.”

Kuru Tip Dağıtım Transformatörleri:

“Legrand bünyesinde bulunan dökme reçineli kuru tip dağıtım transformatörleri düşük kayıp değerleri ile enerji tasarrufunda etkili rol oynuyor. Ayrıca herhangi bir yalıtkan yağ içermeyen yapıda tasarlanmış olmaları da işletme maliyetlerinin azalmasında önemli rol oynuyor. Atık yağın oluşmaması, transformatörlerin çevre dostu yapısını pekiştiren bir diğer özelliği. İtalya’nın CESI laboratuarlarından onaylı tip test belgeleri transformatörlerin kalitesini tasdik ediyor.”

Güç ve Koruma Cihazları:

“Bir tesisin ve bu tesiste bulunan şahısların korunmasında şalt ekipmanları büyük önem taşıyor.

Bu projede; koruma düzeyi LED ekranlı elektronik koruma üniteleriyle donatılmış açık tip şalterler ve bunlarla tam uyumlu olarak çalışabilen kompakt şalterler ile Legrand Türkiye fabrikalarında üretilen anahtarlı otomatik sigortalar ve kaçak akım koruma anahtarları ile koruma sistemi tamamlandı.”