Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Pasifik´ten 500 milyonluk yatırım

Pasifik İnşaat, 500 milyon lira yatırımla Ankara’nın rezidans, ofis ve alışveriş merkezinden oluşan ilk karma projesini hayata geçiriyor. Gayrimenkul sektöründe büyümeyi hedeflediklerini söyleyen Pasifik İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Erdoğan, “Gıda sektöründe de faaliyet gösteriyor olmamıza rağmen stratejimiz gereği gayrimenkule odaklanacağız. Ankara’nın böyle büyük çaplı projelere ihtiyacı var. Bu ihtiyacın sonucunda yatırım kararı aldık” dedi.

350 MİLYON TL GELİR HEDEFİ

Projeyi, TOKİ ile hasılat paylaşımı modeli ile yaptıklarını belirten Erdoğan, ofis ve rezidansların satışından 350 milyon liralık gelir hedeflediklerini belirtti. “AVM de bizim için yatırım niteliğinde olacak.” diyen Erdoğan, “Oradan daha uzun vadede büyük gelir hedefliyoruz.” diye konuştu.

Gelecek dönemde farklı projeler yapmak istediklerini dile getiren Erdoğan, şöyle devam etti:

“Ankara’da Next Level çapında bir büyük proje daha yapacağız. Şu anda çalışmaları sürüyor. Bunun dışında İstanbul’da da fırsatlara bakıyoruz. Gayrimenkulde büyümek istiyoruz ve önümüze çıkan her fırsatı değerlendireceğiz.”