Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Polyfin AG

Almanya merkezli Polyfin AG, ECB Geomembran ve FPO Geomembran üretimlerinde dünyanın birçok ülkesinde tercih edilen bir marka. Almanya’nın bu sektördeki en önemli üç üreticisi olan Köster Ag, Odenwald GmbH ve Binne & Sohn GmbH firmalarının geomembran üretimini tek firma çatısı altında toplama kararıyla kurulan firma Almanya’daki üç ayrı tesiste üretim yapıyor.

1960’lı yılların ortasından günümüze dünyanın dört bir yanında milyonlarca m² su yalıtımında kullanılmış olan ECB Geomembran sisteminin global pazardaki en büyük üreticisi olan Polyfin AG, Almanya dışında kendi ismini taşıyan ilk firmayı Türkiye’de yıllardır distribütörlüğünü yapan BMA Sanayi Ürünleri Ticaret A.Ş. ortaklığı ile kurdu.

GEOMEMBRAN’DA DEV ÜRETİCİ

Polyfin Geomembran Sanayi ve Ticaret A.Ş., geomembran sistemlerinin sadece Türkiye değil, aynı zamanda Azerbaycan, Türkmenistan, Kazakistan, Özbekistan gibi Türki Cumhuriyetler ile Gürcistan, Ermenistan, Irak ve Suriye gibi çevre ülkeleri de kapsayan bir genel distribütörlük ağına sahip.

Firmanın ürettiği ECB ve FPO yalıtım geomembranları, Avrupa ülkelerine, Kuzey Afrika, Körfez ülkeleri, Türki Cumhuriyetler, Orta Asya ve Uzak Doğu ülkelerine sevk ediliyor.

YAPI ÖMRÜ KADAR GARANTİLİ

Polyfin AG tarafından üretilen geomembran sistemleri, OC-Plan® marka ECB Su Yalıtım Geomembranları ve Polyfin® marka FPO Su Yalıtım Geomembranları olarak iki ana gruba ayrılıyor.

ECB Geomembran, ECB (Ethylene Copolimer Bitümen) granüllerinden üretilen bir sentetik su yalıtım örtüsü. ECB Geomembran sistemi, yapı ömrü kadar garantili kalitesi, yaşlanmayan yapısı, yüksek esnekliği ve yüksek mekanik dayanım kriterleriyle öne çıkıyor. Sistem özellikle sandviç, trapez ve çıplak çatılarda mekanik sabitleme ve bini kaynağı; teras ve teras bahçelerde, temel ve perdelerde, gölet, kanalet ve döşeme üzeri yalıtımlarda ise serbest serim ve bini kaynağı yöntemleriyle tek kat olarak uygulanıyor.

FPO (Flexible PolyOlefin) granüllerinden üretilen bir sentetik su yalıtım örtüsü olan FPO Geomembran ise yapı ömrü kadar yaşlanmayan yapısı, yüksek esnekliği ve yüksek mekanik dayanım kriterleri dikkat çekiyor. FPO Geomembran da; sandviç, trapez ve çıplak çatılarda mekanik sabitleme ve bini kaynağı yöntemiyle tek kat olarak uygulanıyor.