Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Silver Black

Her dönemin vazgeçilmezi olan ve yıllandıkça güzelleşen mermer, kullanıldığı yapılara prestij katmaya devam ediyor. Bugün tarihi eserlere bakıldığında, en çok mermerden yapılmış eserlerin ayakta kaldığı görülüyor. Bu kalıcılığından ve uygulama esnasında sağladığı kolaylıklardan dolayı doğal taş çokça tercih ediliyor. Son zamanlarda teknolojiyle birlikte sektörün kendini yenileyip daha fazla ihtiyaca cevap vermesi de mermeri vazgeçilmez kılıyor.

Son yıllarda dekorasyonda çokça kullanılmaya başlanan mermer ürünleri için oldukça fazla seçenek sunan Başaranlar Mermer, şu an % 90’ı kendi ocaklarından olmak üzere 20 çeşit taş çalışıyor. Cilalama, honlama, patinato, tamburlama, kumlama, çekiçleme başta olmak üzere çok sayıda yüzey işlemi ile üretimlerini çeşitlendiriyor. Fileli ürünler, merdiven basamakları, yer döşemesi, duvar kaplaması, sütun gibi özel imalatlar da yine dekorasyonda sıkça kullanılan ürünlerinden.

Başaranlar Mermer başta Avrupa, ABD, Türki Cumhuriyetleri ve Çin olmak üzere, üretiminin % 75’ini ihraç ediyor. Yurt içinde ise alışveriş merkezleri, otel ve rezidans gibi projelere yönelik çalışıyor.

Başaranlar Mermer’in piyasaya sunduğu Silver Black taşı, gümüşi siyah rengiyle asaleti simgelerken, bej ve beyaz gibi renklerle güzel bir kontrast oluşturuyor. Yapısı gereği her yüzey işlemini bünyesinde çok iyi taşıdığı için her ortamda kullanılabiliyor. Bu da mimarların bu taşı seçmesinde büyük bir etken oluşturuyor.

Silver Black taşının kullanıldığı mekanlardan biri olan Trump Towers binalarında patinatolu yüzey işlemi tercih edildi. Silver Black taşı hem genel mekanlarda hem de iç mekanlarda büyük metrajlarda tercih edildi ve bazı kısımlarda da gri taş ile kontrast olarak kullanıldı.

İSTANBUL SHOWROOM

Ferhatpaşa Mah. G 101 Sokak No:72

34858 Ataşehir, İstanbul

T: +90 216 660 1591

F: +90 216 660 1598

E: istanbul@basaranlar.com.tr

W: www.basaranlar.com.tr