Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Simplan Sentetik Örtüler / Geomembranlar

SİMPLAN PVC GEOMEMBRANLAR

Yapıların hareketlerine uyumlu yüksek elastikiyet özelliği bulunan Simplan PVC; EN 13967 – EN 13956 kalite standartlarını sağlayan, yüksek kalitede üretilen sentetik su yalıtım membranı. Buhar geçirgen, bitki köklerine dayanıklı, ağır metaller içermeyen ve geri dönüştürülebilen ekolojik bir malzeme. Çözünme ve çürümeye karşı dayanıklı, -25 °C sıcaklıkta elastikiyetini muhafaza etme kabiliyetine sahip, yüksek yırtılma direnci ve darbe dayanımı yüksek membran, sıcak hava kaynağı ile kaliteli ve kolay uygulama imkanı sağlıyor. -35 °C ve +85 °C sıcaklık aralığında su yalıtımı sağlayan Simplan PVC membranlar farklı yapılar ve detaylar için farklı ürün çeşitleri sunuyor.

Kalınlıklar; 1,2 mm – 1,5 mm -1,8 mm -2,00 mm…

Temel ve Tünellerde BASECAP PVC Su Yalıtım Membranı: Bina temel ve perdelerinde, balastlı çatılarda, ıslak hacimlerde, yeraltı galerilerinde, hangarlarda, döşemelerde, karayolları-metro tünellerinde, betonarme çatılar gibi alanlarda su yalıtımı amaçlı olarak kullanılıyor. Genelde siyah renkli olan membran, bir yüzü siyah diğer yüzü sarı (sinyal tabakalı) olarak da üretilebiliyor.

İçme Suyu Depolarında WATERCAP PVC Su Yalıtım Membranı: Antimikrobakteriyel özellikte, içme ve kullanma suyu depolarına uygulanan steril PVC membranlar… İçme suyu depolarında ve şebeke kullanma suyu depolarında son kat su yalıtım malzemesi olarak kullanılan membran, ayrıca içme ve kullanma suyu iletim sistemlerinde de kullanılıyor. İçine konulan suyun fiziksel ve kimyasal özelliklerini değiştirmeyen, koku yapmayan, yüzeyinde yosun ve bakteri üremesine izin vermeyen, mavi renkli bir malzeme.

Gölet, Baraj ve Havuzlarda LAKECAP PVC Su Yalıtım Membranı: Suni gölet ve baraj uygulamalarında kullanılan PVC su yalıtım membranı… Donatılı veya donatısız olarak farklı tiplerde üretilen sarı membran, baraj uygulamalarında, tarımsal arazilerin sulama kanallarında; suni göletlerin, bahçe ve balık göletlerinin, süs havuz ve göletlerin oluşturulmasında kullanılıyor.

Teras Çatı, Çelik Çatı, Hafif Metal Çatı, Otopark Çatı ve Bahçe Çatılarda ROOFCAP PVC Su Yalıtım Membranı: UV dayanımlı, polyester donatılı, çatı su yalıtım uygulamalarında kullanılan PVC su yalıtım membranı… Çelik çatılar, hafif metal çatılar, bahçe teras çatıları, otopark teras çatıları, beton çatılar ve parapetler gibi birçok çatı detayında kullanılıyor. Boyutsal stabiliteye sahip olan Roofcap mekanik olarak mesnetleme imkanı ile çatılarda serbest serim kullanma kolaylığı sağlıyor. Beyaz veya gri olarak üretilen membran farklı renklerde de üretilebiliyor.

SİMPLAN TPO GEOMEMBRANLAR

Teras Çatı, Çelik Çatı, Hafif Metal Çatı, Otopark Çatı ve Bahçe Çatılarda ROOFCOVER TPO Su Yalıtım Membranı: EN 13956 Kalite Standartlarını sağlayan yüksek kalite buhar geçirgen yapı, bitki kök dayanımına ve UV dayanımına sahip, açık atmosfer koşullarına dayanıklı, ağır metaller içermeyen ve geri dönüştürülebilen ekolojik bir malzeme… Çelik çatılar ve hafif metal çatılar, bahçe ve otopark teras çatıları, beton çatılar ve farklı geometrik yapıdaki çelik çatılar başta olmak üzere son kat olarak birçok çatı detayında kullanılıyor. Orijinalinden gelen yumuşaklık ile oldukça uzun ömürlü olan Simplan TPO, hafif yapısı ile oldukça rahat uygulanabiliyor. Hafif olduğu için binalara yük getirmiyor. Genel kullanım kalınlıkları; 1,1 mm -1,2 mm – 1,5 mm –

1,8 mm. İnce olmasına karşın oldukça iyi bir kaynak imkanı sağlayan membran, beyaz ve gri başta olmak üzere farklı renk alternatiflerinde sunuluyor.

STANDART İzolasyon ve Yapı Materyalleri A.Ş.

E – 5 Karayolu Üzeri Kınıklı Mevkii Değirmenköy Silivri İstanbul

T: +90 212 735 3595 (PBX)

F: +90 212 735 3594

E: bilgi@standartizolasyon.com

W: www.standartizolasyon.com