Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

STFA´da yeni dönem, yeni anlaşmalar

İnşaat, doğalgaz dağıtım, makina ticaret, kimya alanlarında çalışan şirketler grubu STFA, yeni dönemiyle ilgili geçtiğimiz ay bir basın toplantısı düzenledi ve son iki ayda imzaladıkları dev bütçeli iki projesini duyurdu. Firma, biri İzmit’te, diğeri Umman’da olacak iki büyük projede yer alacak. Konuyla ilgili konuşan İcra Başkanı Mehmet Ali Neyzi, şu bilgileri verdi: ”11 Kasım’da Japon IHI firması ile 256 milyon dolar tutarında İzmit Körfez Geçişi Altyapı ve Derin Denizde Temel İnşaatı Anlaşması’nı imzaladık. Ardından da, 29 Kasım’da Umman Ulaştırma Bakanı ile 305 milyon dolar tutarında Bidbid-Sur Yolu anlaşmasını imzaladık.”

YENİ PAZARLAR; HİNDİSTAN VE AZERBAYCAN

Yönetim Kurulu Başkanı İlker Keremoğlu ise, firmanın Ortadoğu ülkelerindeki siyasi değişimlerden nasıl etkilendiği yönündeki sorulara verdiği yanıtta, Arap ülkelerindeki toplumsal değişimlerden kendilerinin de olumsuz etkilendiğini söyledi. Libya’da inşaat faaliyetlerinin durduğunu söyleyen Keremoğlu, diğer Arap ülkelerinde geçen yıl başlayan durgunluğun dağılmaya başladığını ifade etti.

Özellikle yabancı ülkelerin buralardaki projelerine hız vermelerinin sektöre yeniden bir canlanma getirdiğine dikkat çeken Keremoğlu, Libya’daki durumun ise belirsizliğini koruduğunu belirtti. Keremoğlu, bu karışıklıkların da bir sonucu olarak Hindistan ve Azerbaycan’da da ciddi girişimleri ve iş ortaklıklarının başladığını dile getirdi. STFA, ağırlıkla Cezayir, Libya, Birleşik Arap Emirlikleri, Oman, Katar, Suudi Arabistan, Pakistan ve Türkiye’de çalışıyor.