Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Toshiba, Louvre’u aydınlatacak

Dünyaca ünlü yapılardan Louvre Müzesi’nin dış cephesi için Toshiba’nın yeni LED aydınlatması seçildi.

Toshiba, dünyanın en ünlü sanat müzesi olan Louvre’un Piramid, Piramidion ve Colbert Kökü kısımlarını aydınlatacak.

Her yıl 8.5 milyon ziyaretçi ağırlayan Louvre ile işbirliği halinde çalışarak, Toshiba’nın aydınlatma mühendisleri, Piramidi ve saray duvarlarını da aydınlatmak için uzun huzmeli lambalar dahil olmak üzere 6 seri ve 10 model aydınlatma armatürü geliştirip kurdu.

ÖZEL KUTLAMA

Firma 1793’ten beri Fransız Ulusal Müzesi olan Louvre’un, LED ile aydınlatılmasını kutlamak amacıyla bir tören düzenledi. Aydınlatma töreni, Toshiba Şirketi başkanı Norio Sasaki ve Louvre Müzesi Direktörü Henri Loyrette’in katılımıyla 7 Aralık’ta Louvre’da gerçekleştirildi.

Proje kapsamında Napolyon Mahkemesi’nin geriye kalan cepheleri Nisan 2012’de, avlu ise 2013’te tamamlanacak. Tamamen kurulduğunda, çevre dostu LED’ler dış cephe aydınlatmasının yıllık enerji tüketimini % 73 oranında, 392,000’den 105,000 watt saate azaltacak.