Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Antepia Güneydoğu´da deniz yaşamı

Gaziantep’in tarihi evlerinin dokusunu modern mimari ile birleştiren konseptiyle ilgi gören 470 konutluk Antepia projesi, sunduğu sosyal imkanları ve bölgede bir ilk özelliği taşıyan 75.000 m² lik göletiyle dikkat çekiyor.

1,2 milyar dolarlık yatırım değeri ile GAP’tan sonraki en büyük yatırım olarak nitelendirilen Antepia projesinin, 560 m² lik inşa alanının i% 85’i yeşil alanlardan oluşuyor.

GÖLETTE ENERJİ TASARRUFU

Suyun hayat enerjisini projeye yansıtan 75.000 m² lik biyolojik gölet kimyasal katkı maddesine ihtiyaç duymayan ve daha az enerji sarf eden özelliğiyle; klasik sistemlere göre önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlıyor.

Dünyada pek çok ülkede örneklerinin yer aldığı bu biyolojik göletin eksilen su miktarının telafi edilmesi için projede “Gri Su Arıtma Tesisi” bulunacak. Site genelinde lavabo ve duşlardan gelen atık su bu tesiste arıtılarak, göletin eksilen suyunun karşılanması için kullanılacak. Arıtılan bu su aynı zamanda projenin % 85’ini kaplayan peyzaj alanlarının sulamasında da kullanılacak. Projenin işletme giderlerinin aidatlara yansıması bu sistem ve göletin biyolojik özelliği sayesinde makul düzeyde olacak.

YEŞİL ALANI EN BÜYÜK PROJE

Antepia, Türkiye’nin yeşil alanı en fazla projesi olma özelliği de taşıyor. Projenin büyük bir kısmını kaplayan peyzaj, göl kenarı boyunca uzanan fıstık ve meyve ağaçlarından oluşan koru, mesire yeri, parklar, golf sahası ve konut bahçelerinden oluşacak.

GAZİANTEP’İN YENİ ÇEKİM MERKEZİ

Antepia’nın ikinci etabı Yakut Mahallesi’nde yer alan Agora Meydanı, Gaziantep’in yeni çekim merkezi olmaya aday. 2000 m² lik alanı kaplayan Agora Meydanı’nda site sakinleri ihtiyaçları olan her şeyi bir arada bulabilecek. Agora Meydanı’nda, 20 ayrı seçkin markanın yer alacağı mağazalar bulunacak.

İKİNCİ ETAP SATIŞLARINA İLGİ YOÐUN

Paralel Yapı ve Sinpaş Yapı’nın Gaziantep’te inşa ettiği ve ilk etap satışlarını tamamlayan Antepia, ikinci etap satışlarında da yoğun ilgi gördü. İki ayda % 60’ı satılan ikinci etap Yakut Mahallesi’ndeki konutlarda 1.370 TL’den başlayan taksitler; 24 ay ve 55 ay vade farksız ödeme imkanları sunuluyor.

Projenin ikinci etabının teslim tarihi ise 2013 Ekim ayı.