Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Arkiparc gayrimenkul ödülü için 17 proje finale kaldı

Arkitera Mimarlık Merkezi’nin “Büyük Ölçekli Projeler” ana teması ile 28 – 29 Mart 2012 tarihleri arasında İstanbul, Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştireceği ArkiPARC Gayrimenkul Buluşması, önemli bir paylaşım platformu olması ile dikkat çekiyor.

Aynı zamanda kentsel çevreye olumlu katkıları olan projelerin onurlandırılması ve teşvik edilmesi amacı ile 2008 yılından bu yana verilen Türkiye’nin “ilk” Gayrimenkul Ödülü ArkiPARC 2012 kapsamında bu yıl farklı bir konseptle sahiplerini bulacak.

Alternatif Yatırımlar, Alışveriş Merkezi, Karma Kullanım, Konut, Ofis, Otel kategorisinde verilecek “Gayrimenkul Ödülü 2012” için 6 kategoriden toplam 17 proje finale kaldı. Kategori birincileri bu yıl ArkiPARC 2012’de sergi alanında yer alacak özel oylama kiosklarında verecekleri oylarla seçilecek.

Menekşe Ataselim, Güniz Çelen, Ömer Egesel, Murat Ergin, İsmail Kavuncu, Markus Lehto, Enis Öncüoğlu ve Murat Özgümüş gibi Türkiye’de sektörün gündemini belirleyen isimlerin bulunduğu “Gayrimenkul Ödülü 2012” jürisinin belirlediği 17 finalist proje arasından kazananlar, 29 Mart 2012 Perşembe akşamı Haliç Kongre Merkezi’nde ünlü gazeteci/mimar Özlem Gürses’in sunumuyla gerçekleştirilecek görkemli bir törenle sahiplerini bulacak.