Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Aspen’den Merkez Bankasına doğal dokunuş

1989’dan bu yana bölme duvar sistemleri ve asma tavan sektöründe çalışan Aspen’in ürünleri Merkez Bankası’nın Bursa Şubesi’nde toplam 2700 m² lik alanda kullanıldı.

Projede Targa yükseltilmiş döşeme sisteminin ilk doğal ahşap kaplı panelleri ilk kez kullanılırken, tavanlara farklı bir boyut ve estetik kazandıran Integra asma tavan sistemi olan ‘Plank hook on koridor’ projeye farklılık kattı.

Merkez Bankası’nın Bursa Şubesi’nin mimari tasarımı da Denge Mimarlık tarafından yapıldı. Yapıda 1.200m² lik alan için Targa yükseltilmiş zemin sistemleri modern tasarım ve teknoloji ile birleştiren ahşap kaplı panelleri kullanıldı. 1.500 m2 lik tavanda da Integra Asma tavan sistemi ‘Plank hook on koridor’ tercih edildi.

ASPEN’DEN TAVAN REKORU

Bu arada sektörün en büyük firmalarından olan Aspen’ın faaliyetleriyle ilgili bilgi veren Genel Müdür Ertuğrul Gündoğdu, yılda 1.3 milyon m² asma tavan, 50 bin m² bölme duvar ve 325 bin m² yükseltilmiş döşeme ürettiklerini belirtti. Her yıl %25 oranında kapasiteyi artırdıklarını ifade eden Gündoğdu, “kurulduğumuz yıldan bu yana ozon tabakasındaki deliği kapatabilecek, 27 milyon m² ye ulaşan asma tavan ürettik” diye konuştu.

BÜYÜME HEDEFİ; YÜZDE 25

2012 yılı içinde %25 büyüme hedeflediklerini belirten Gündoğdu, “2011’e başlarken yıllık büyüme hedefimiz %15’ti, bu hedefi 9 aylık süreçte yakaladık. Bu büyüme rakamlarının devam edeceği ve yapı sektörünün hızla büyüyeceği bir yıl bizi bekliyor” diyerek yeni döneme dair beklentilerini dile getirdi.

Gündoğdu, “Türkiye’de ürettiklerimizi dünya devlerine ulaştırırken, alanında çok büyük firmaların da Türkiye distribütörlüğünü üstlenerek bir köprü oluşturuyoruz. Moskova, Amsterdam, Kiev ve Bükreş’te temsilciliklerimiz bulunuyor ve 23 ülkeye satış yapabilen faaliyet noktamız bulunuyor.” dedi.

Türkiye’de 200 bayisi bulunan Aspen, geçen yıl Trump Towers, Varyap Meridian, Ora Avm, Florence Nightingale Hastanesi ve Bodrum Milas Havaalanı projelerinde yer almıştı.