Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Astas Classic Collection Alçı Dekorasyon

PROJEDE TERCİH EDİLME NEDENİ

ACC Alçı Dekorasyon olarak verdiğimiz bütün taahhütlerde maksimum iş kalitesi sunduğumuz için tercih edildiğimizi düşünüyoruz. Ayrıca Gölmahal projesinde yer alan isim ve firmalar da birçok projede karşılaştığımız ve çalıştığımız firmalardı. Dolayısıyla bunlar da çalışma sürecini hızlandıran unsurlar oldu. Bu unsurların başında uygulamalarda kullandığımız malzeme ve işçilik kalitesi ön planda elbette. ACC Alçı olarak önem verdiğimiz noktalardan biri de işin takibi. Alçı dekorasyon takip ve ekip işidir. İşin, projeden yerinde uygulamasına kadar olan süreçte, iş kalitesini yüksek seviyede tutmak için çalışanlarımızın eğitimine önem veriyoruz. Biz ustalarımıza bu işin eğitimini tüm detaylarıyla öğretiyoruz. Yeni çıkan ürün ve malzemelerin takibi, bunların uygulamadaki eğitim ve seminerlerine gönderiyoruz. Çalışan personelimizin ustalığından, ahlaki yapısına kadar özen gösteriyoruz.

KULLANILAN ÜRÜNLER

“Projenin duvar alçı sıvalarını ve alçıpan tavanlarını yapıyoruz. Duvarlarda sıva alçısı olarak Lafarge Dalsan alçı ürünlerini kullanıyoruz. Tavanlarda da yine Lafarge Dalsan’ın metal iskelet sistemlerini ve alçıpanını kullanıyoruz.”

TEKNİK ÇÖZÜMLEMELER

“Projede hassas olması gereken bazı önemli detaylar var. İleri uygulamalarda kapı, ahşap kaplamalar ve mermer gibi alçı ile ilişkili olan imalatların montajında alçı-mermer, alçı -kapı kasası, alçı-ahşap kaplamaların vb. alt yapısındaki alçı imalatların gönye ve terazideki hassasiyetleri de önem arzediyor. Villalarda çizimlere uygun şekilde yerleştirmeleri yapmanız gerekiyor. ACC Alçı Dekorasyon, proje çözüm ortağı olarak, kendi fikirlerimizi, tecrübelerimize dayanarak söylüyor ve karşılıklı konuşarak çözümler getiriyoruz.”

”Bizim için çok iyi ve kaliteli bir deneyim Gölmahal. O bölgede çalıştığımız birçok projeden daha çevreci olan ve öne çıkan özellikleriyle kendini gösteren bu projede yer almanın ACC Alçı’ya da katkısı olacağını düşünüyoruz.”