Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

BASF Barra®Flame Yangın Geciktirici

BASF’nin Barra®Flame adlı pasif yangın geciktirici ürün portföyü, çelik boyalar ve harçlar sayesinde, 4 saate kadar yangın yalıtımı sağlayabiliyor. Portföy ürünlerinden Barra®Flame S100 ile Barra®Flame M 500 iç mekanlarda kullanılırken; donma – çözülme, tuz ve UV dayanıklılık testlerinden geçen Barra®Flame M 600 ise dış mekanlar için tercih ediliyor.

BARRA®FLAME S100

Boya uygulamasının yapılacağı çeliğin iç veya dış ortamda bulunmasına bağlı olarak, kullanılması gereken ürün de değişiklik gösteriyor. Örneğin; iç ortamda kullanılan Barra®Flame S100 Yangın Koruma Sistemi; astar, genleşen kaplama ve üst kat kaplama malzemesi olarak yapıların ihtiyacını karşılıyor. Yük altındaki çelik, 500°C civarında ısıya maruz kaldığında taşıma kapasitesini kaybetmeye başlıyor. Barra®Flame S100 ise, ilave olarak 120 dakikaya kadar stabilite ve emniyet imkanı sunuyor.

BARRA®FLAME M 500

Yine iç ortamlarda kullanılan Barra®Flame M 500; çimento esaslı bağlayıcılar, vermikulit ve kimyasal katkılardan oluşan, püskürtülerek çelik üzerinde uygulanabilen hazır bir harç olma özelliği taşıyor. 240 dakikaya kadar yangına dayanıklı bir ürün olan Barra®Flame M 500, hidrokarbon yangınlarına karşı kullanılabildiği gibi; tavan ve duvar uygulamalarında; çelik, beton, tuğla yüzeylerde de kullanılabiliyor.

BARRA®FLAME M 600

Hidrokarbon yangınlarına dayanıklı hazır bir harç olan Barra®Flame M 600 ise, dış ortamlarda kullanılmak üzere tasarlandı. Ürün, çimento esaslı bağlayıcılar, vermikulit ve kimyasal katkılardan oluşuyor. Püskürtülerek çelik üzerinde uygulanabilen ve 240 dakikaya kadar yangına dayanıklı olan ürün, donma – çözülme, tuz ve UV dayanıklılık testlerini geçirilmiş halde piyasaya sunuluyor.

BASF Yapı Kimyasalları Sanayi A.Ş.

Mete Plaza, Değirmenyolu Cad., Huzur Hoca Sok. No: 84 Kat: 9-17, 34752 İçerenköy – Ataşehir / İstanbul

T: +90 216 570 3400

F: +90 216 570 3779

W: www.basf-yks.com.tr