Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Bennu Gerede yalıtımın mavi yüzü projesi ile yalıtımı anlatıyor!

Yapı Sektörüne, Mardav, Kalekim ve Dow Chemical tarafından armağan edilen Blue’ Safe Mavi Kale, ısı yalıtımı ile sağlanacak enerji tasarrufuna dikkat çekmek ve yalıtım yaptırılma oranlarını yükselterek hem çevreye hem ekonomiye katkı sağlanabileceğine işaret etmek için Yalıtımın Mavi Yüzü projesini hayata geçirdi.

Ülkemizde toplamda kullanılan enerjinin 3’te 1’inin yapılarda kullanıldığı düşünüldüğünde en büyük tasarruf kalemlerinden birinin yalıtım olduğunu görüyoruz. Bu nedenle evimizi, yaşadığımız yeri doğru şekilde yalıtarak bu global sürdürülebilirlik oluşumuna katkıda bulunabiliriz.

Toplantıda Yalıtımın Mavi Yüzü fotoğraf yarışmasında dereceye girenlerin ödülleri verildi. Yarışmada 3.’lüğü elde eden Cüneyt Çelik 3.000 TL, 2.’liği alan Gökhan Turunç 5.000 TL ödül alırken yarışmada 1. Olan fotoğrafla Berker Dalmış, 6000 TL’lik ödülü almaya hak kazandı.

BENNU GEREDE: YALITIM HAYATIMIZIN HERYERİNDE

Projede yer alan fotoğrafçı Bennu Gerede yalıtımı vizörün arkasındaki kişi olarak yalıtımı anlattı ve yalıtım malzemelerini kullanarak birçok farklı senaryoda fotoğraflar çekti.

Kendisine proje teklif edildiğinde çok heyecanlandığını belirten Bennu Gerede, oluşturduğu fotoğraf konseptleri için; “Çekerken yalıtım malzemeleri kullandım ve yalıtımın hayatın her yerinde olduğunu düşünerek tüm bu senaryoları hazırladım. Hepsi hayatın bir anını ve bir şekilde yalıtımı anlatıyor. Yalıtım, yağmurun altında birini yağmurdan koruyan şemsiye de olabilir, güneşlenirken uzandığımız şezlong da… Amacımız dikkat çekmekti. Umarım başarırız” dedi.