Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Bursa’da eş zamanlı iki fuar

Bursa, Nisan ayının ilk günlerinde iki büyük fuara ev sahipliği yapacak. Tüyap Bursa Fuarcılık Anonim Şirketi’nin düzenlediği Bursa 24. Uluslararası Yapı ve Yaşam Fuarı ile Bursa Belediye İhtiyaçları, Kent Mobilyaları Park Bahçe Düzenlemeleri ve Spor Tesisleri Fuarı (Bursa Kent 2012) 4-8 Nisan tarihleri arasında yapılacak.

Yapıdaki yeniliklerin bir arada sergileneceği, yeni ürün ve hizmetler ile makina ve donanımların tanıtılacağı Bursa Yapı ve Yaşam Fuarı, bölgenin en büyük etkinlikleri arasında yer alıyor. Fuarda, Bursa Tesisat İnşaat Malzemecileri Derneği ile birlikte “Mutfak, Banyo, Seramik, Tesisat Özel Bölümü” de hazırlanacak.

Fuar kapsamında TMMOB Mimarlar Odası Bursa Şubesi’nın düzenlediği 24.Uluslararası Yapı ve Yaşam Kongresi de gerçekleştirilecek. Kongreye yurt içi ve yurt dışından çok sayıda mimar, şehir plancısı, peyzaj mimarı, mühendis, müteahhit, meslek odası, sivil toplum kuruluşu ve konu ile ilgili profesyonel davet edildi.

SEKTÖRDEKİ SON GELİŞMELER

Profesyonelleri, üreticileri ve tüketicileri yeni teknolojilerle buluşturmayı hedefleyen ve bu yıl 7.’si düzenlenecek Isıtma, Soğutma, Havalandırma ve Doğalgaz Teknolojileri Fuarı da ilgilileri sektördeki son gelişmelerle buluşturacak.

Bu yıl ilk kez düzenlenecek Bursa Kent 2012, Bursa Belediye İhtiyaçları, Kent Mobilyaları Park Bahçe Düzenlemeleri ve Spor Tesisleri Fuar’ında şehircilik konusundaki gelişmeler ele alınacak.

GENİŞ KATILIM BEKLENİYOR

Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek fuarlara Türkiye ve yurt dışında çok sayıda firmanın katılması bekleniyor. Geçen yıl düzenlenen fuarlara, 16 ülkeden 258 firma ve firma temsilciliği katılmıştı.

Türkiye’den başta Afyon, Ankara, Aydın, Balıkesir, Çanakkale, Denizli, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Konya, Karaman, Kütahya, Manisa, Uşak, Yalova, Zonguldak gibi iller olmak üzere yurt dışından da Avustralya, İtalya, Mısır, Suriye ve Yunanistan’dan 44.782 kişi fuarları ziyaret etmişti.