Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Duravit Mirrorwall ile aydınlık banyolar

Ünlü Alman tasarımcı Herbert Schultes’in Duravit için tasarladığı Mirrorwall’un aynalı duvarı, tek ve iki parçalı 2 m lik boylarda 1200 mm den 1700 mm ye kadar dört değişik genişlikte sunuluyor.

Banyo küveti, ayna, dolap veya lamba gibi tek başına duran parçaları banyoya yerleştirirken duvarı yıkmadan bu parçaların tümünü bir bütün içinde birleştirmek isteyen Schultes’in tasarımının özü; görsel yalınlığı. Schultes, tüm işlevleri sadece üç parçada birleştiriyor.

Arka alan olarak komple bir ayna duvar, bir seramik mono-blok ve bunun içine doğru giden yatay seramik kuşaklı bir ahşap konsolun üzerinde aynaya yansıyan seramik bir lavabo duruyor. Konsolun altında, önü seramikli tuvalet ünitesi mono-blok tasarım olarak devam ediyor. Güçlü alüminyum çerçeve tüm üniteyi çevreleyip mimari etkiyi yumuşatıyor.

Odaların yeterli ölçüde aydınlatılması durumunda gerekli olan tek şey aynalı duvar bölgesi oluyor. Bu durumda dışardan takılan 500 lükslük lamba yeterli olmuyor ve yüz üzerine odaklanan mükemmel bir aydınlatma sağlıyor. Bunun için ışık kaynağı, özel şekli ve yapısı nedeniyle, ışığı hassas bir açıda kırıp gerekli yere yansıtan “yelken” vasıtasıyla perdeleniyor.

Lavabonun üzerinde ise ortaya çıkartılacak iki kapak bulunuyor. Açıldığında, aynalı iç taraflar arka duvarla birlikte “aynalı dolap” oluşturuyor. Kapılara takılı uygun büyüklükteki kiraz ağacı saklama kutuları, banyoda kullanılan günlük eşyaları kolayca erişilebilecek hale getiriyor.

Duravit Yapı Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.

İstanbul Deri Organize Sanayi Bölgesi Vakum Caddesi No:1,İ-4 Özel Parsel 34956 Tuzla / İSTANBUL

T: +90 216 458 5151

F: +90 216 458 5195

E: info@tr.duravit.com

W: www.duravit.com.tr