Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Dyo’da iki yılda iki misli büyüme

Boya sektörünün önde gelen firmalarından Dyo, 1954’te Dyo Boya Fabrikaları ile üretime geçilmesinin 57’inci yıldönümünü, İzmir ve Gebze’de çalışanlarıyla kutladı.

Yaşar Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı, Yaşar Holding İcra Başkanı Dr. Mehmet Aktaş, Boya Grubu Başkanı Ahmet Yiğitbaşı ve Dyo Boya Fabrikaları Genel Müdürü Serdar Oran’ın konuşmalarıyla başlayan kutlamada Dyo’da 5 yıldan 25 yıla kadar görev yapan çalışanlar Hizmet Onurlandırma Sertifikası ile ödüllendirildi. Ödül töreni sonrasında yapılan çekilişle Dyo çalışanlarına sürpriz hediyeler verildi.

Yaşar Holding Boya Grubu Başkanı Ahmet Yiğitbaşı, Yaşar Holding Boya Grubu’nun, 2011 yılında, 500 milyon TL’nin üzerinde net satış hasılatı gerçekleştirerek, önemli bir başarıya imza attığını söyledi.

İKİ YILDA İKİ MİSLİ BÜYÜME

Dyo Boya Fabrikaları Genel Müdürü Serdar Oran ise, Dyo’nun 2011’de faaliyet gösterdiği tüm alanlarda pazar payını artırdığını ve sektörün üzerinde bir büyümeye ulaştığını dile getirdi. Oran, “İki sene içinde tam iki misli büyüdük. Üstelik bu büyümeyi dünyada ekonomik dengelerin her gün değiştiği bir ortamda gerçekleştirdik” diye konuştu.

Oran, Dyo’nun sahip olduğu köklü kurum kültürü ve çalışanlarının bu başarıda önemli payı olduğuna dikkat çekerek, 2012 yılında da hem yurtiçinde, hem de yurtdışı operasyonlarında büyümeye odaklanacaklarını, önümüzdeki yıl çift haneli büyüme hedeflediklerini kaydetti.

40 ÜLKEYE İHRACAT

Boya sektöründe 85 yılı geride bırakan Yaşar Holding’in, Türkiye’ye kazandırdığı en büyük markalardan biri olan Dyo, 1954 yılında İzmir Bornova’da üretime başladı. İnşaat boyaları, sanayi boyaları, deniz boyaları, mobilya boyaları ve vernikleriyle, sentetik reçine ve polyester, oto tamir boyaları ve ısı yalıtım sistemleri gibi geniş bir yelpazede üretim yapan markanın, 40’ın üzerinde ülkeye ihracatı var.