Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Dyo’dan 2012 renk rehberi

Yeni yılda hayatınızı renklendirmeye evinizin duvarlarından başlayabilirsiniz. Dyo, evlerinde modern ve stil sahibi bir atmosfer yaratmak isteyenlerle yeni yıl önerilerini paylaştı. 2012’de iddialı renklerin duvarları süsleyeceğini belirten Dyo, en fazla öne çıkacakların turuncu, sarı ve yeşilin parlak tonları olacağını belirtti.

Dyo’nun 2012 için ürün portfoyü üzerinden önerileri şöyle:

“Dyo’nun turunç çiçeği, pastel sarı, tomurcuk ve fıstıki gibi canlı renkleri ve bu renklerin de içinde bulunduğu kombinasyonlar enerjinizi yükseltecek. Böylelikle doğal yaşamdan vazgeçemeyenler, 2012 yılında iç mekanlarda da kendilerini doğada gibi hissedebilecekler. Yeşil ve sarı tonlarıyla renklenen duvarlarınız, günün stresinden uzaklaşmanıza ve huzurlu dakikalar yaşamanıza yardımcı olacak.”

KOYU TONLAR

“Bu yılın en moda renkleri arasında koyu tonlar da boy gösteriyor. Geniş mekanlarda, eğer mobilyalarınız, halı, perde gibi aksesuarlarınız da uygunsa, duvarlarınız için koyu renkleri tercih edebilirsiniz. Daha küçük ve loş mekanlar içinse koyu tonları birden fazla duvarda değil, tek bir duvarda kullanmanızı tavsiye ederiz. Ortaya çıkan açık – koyu renk kombinasyonları evinize farklı ve hoş bir hava katacak. Dyo’nun çikolata tonlarındaki sufle ve latte renklerini ya da oya çiçeği rengini kullanarak yaptığınız kombinasyonlar ile duvarlarınız asil bir görünüme kavuşacak. Bu arada kumsal, köpük ve meltem bu tonlar için en uygun kombin renkler olacak.”

BORDO İLE SOFİSTİKE HAVA

“Koyu renklerde bordo tonlar da öne çıkacak. Tercihini bu tonlardan yana kullanmak isteyenler, Dyo kartelasındaki şarabi rengine de göz atabilirler. Mor renkten vazgeçemeyenler içinse Dyo’nun hercai rengi güzel bir alternatif. “Benim tarzım her zaman klasik” diyenler için kesekağıdı, belce beji ve uçuk pembe tonları yine alternatifler arasında yer alıyor. Bu renklerin yanında gri ve mavi tonlarını da duvarlarınızla buluşturarak bulunduğunuz mekana farklı ve sofistike bir hava katabilirsiniz.”