Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Frost & Sullivan’dan yeni ürünler araştırması

Dünyanın geleceğine yön veren mega trendleri belirlemek icin özel araştırmalar yürüten Frost & Sullivan’a göre yakın geleceğin mega şehir hayatının kompakt ev ürünleri, kimyasal ve plastik maddeleri, biyoyakıtları, ‘Y kusagi’ ürünleri, nano malzemeleri, biyoteknolojik ürünleri, e-kağıt ve benzeri megatrendler kimyasal maddeler piyasasının büyümesinde kilit rol oynayacak. Önde gelen araştırma ve danışmanlık kuruluşlarından Frost & Sullivan’ın değerlendirmeye aldığı mega trendler, dünyanın önde gelen kimya şirketlerinin belirlediği stratejilerle önemli bir paralellik arz ediyor.

HAYATIMIZA GİRECEK YENİ ÜRÜNLER

Frost & Sullivan’ın araştırmasına göre mega trendlerin etkisi nedeniyle hayatımıza girecek ürünler arasında nano maddelerden akıllı maddelere, sürdürülebilir-yenilenebilir maddelerden organik elektroniğe, biyoteknolojiden karbon lifi ve özel tasarlanmış doğal liflere kadar geniş bir yelpaze yer alacak. Bu pazarların gelişmesi de çeşitli kimyasallara olan ihtiyaçları büyük ölçüde artıracak. Örneğin nano teknolojinin gelişmesi plastik maddeler, boyalar, kozmetik ürünler ve kimyanın birçok alanında ciddi bir rol oynayacak. Aynı şekilde, organik elektronikteki artış, elektronik entegre edilmiş giysiler, e-kağıt, aydınlatma da sağlayan duvar kağıdı gibi geniş bir ürün yelpazesini mümkün kılan elektrikli iletkenler ya da yarı iletkenler olan polimerik maddeler daha cazip bir konuma yükselecek. Söz konusu yeni kimyasal ürünler ise sektörlerin gelişimi ve karlılığına büyük ivme kazandıracak.