Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Hannover’de Türk firmalarına yoğun ilgi

Almanya’nın Hannover kentinde 14-17 Ocak tarihlerinde düzenlenen Domotex Hannover, dünyanın her tarafından katılan firmaların etkileyici döşeme trendleriyle 2012’ye merhaba dedi. Dünyanın lider halı ve yer döşemesi fuarını 87 farklı ülkeden 45,000 kişi ziyaret etti.

EN FAZLA KATILIM TÜRKİYE’DEN

70 ülkeden 1.371 katılımcı yeni malzemeler, renkler ve desenlerle süslenmiş etkileyici iç dekorasyon trendlerini sergilediler. Fuar süresince sektörün en popüler konularının tam kapsamlı ele alındığı konferanslar da düzenlendi.

Toplam 13.283 metrekare alanda 124 firmayla fuara katılan Türkiye, bu yıl da Domotex’te uluslararası bazda en fazla katılım gösteren ülke oldu. Türk katılımcılar fuara gelen ziyaretçi profilinden oldukça memnun olduklarını ve fuarın kendileri için başarılı geçtiğini belirttiler.

GLOBAL İLGİ

Sektörün önemli firmalarından Kastamonu Entegre de bu yıl üçüncü kez katıldığı fuarda yabancı katılımcılardan yoğun ilgi gördü.

Kastamonu Entegre Pazarlama Müdürü Naci Güngör, “Yıllık 40 milyon m2 laminat parke, 3.3 milyon m3 e yaklaşan panel üretim kapasitesiyle Türkiye’nin orman ürünleri sektöründeki lider firması Kastamonu Entegre için Domotex, ihtiyaç duyduğumuz geniş uluslararası kitleyi ve global ilgiyi bize sundu. Bu nedenle bu etkinlik, yeni iş ilişkileri kurmak için ideal bir ortam” dedi.

Bu yılki DOMOTEX’te ziyaretçilerin büyük çoğunluğunu perakende ve toptan satış yapan satın almacıların oluşturduğunu belirten Güngör, “ Vasıflı tüccarlar da varlığını yine güçlü bir şekilde gösterdi. Ziyaretçilerin yüzde 20’sini parke döşeme ustaları, diğer yer döşeme ustaları, boyacılar ve iç dekorasyoncular oluşturdu” diye konuştu.