Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Has Temel

TERCİH EDİLME SEBEBİ

Yapıların güvenliği ve maliyeti, en uygun ve ekonomik temel sistemin seçilmesi ve tasarımı ile doğrudan ilgili. Temel sistemin tasarımında zemin araştırmaları ve zeminle ilgili problemlere uygulanacak yöntemlerin belirlenmesinin büyük yapılarda ilk önemli adım olduğunu düşünüyorum. Son yıllarda bunun önemi artıyor ve kaçınılmaz hale geliyor.

Göl mahal projesi önemli, örnek teşkil edecek bir proje. Bu projede tercih edilmemizin sebebi; zemin mekaniğindeki 45 yıllık tecrübemiz, proje ve teknik kriterlere uygun bir şekilde gerçekleştirebilecek makine, ekipman, bilgi brikimi ve insan gücüne sahip olmamızdır.

KULLANILAN YÖNTEMLER

Firmamız tarafından, zemin projesinde fore kazık imalatı gerçekleştirildi. Zemin türü killi kum olan bu proje kapsamında; muhafazalı çalışma yapılarak villa ve diğer tesislerin temellerine Ø65cm çapında, toplam uzunluğu 16000 m Fore kazıklar teknik şartname ve kazık imalat standartlarına uygun olarak, zamanında, eksiksiz olarak tamamlandı ve işverene teslim edildi.