Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

İKON-JANSEN Cam Yangın Kapıları

Jansen cam yangın kapıları, 2011’de İkon ile temsilcilik ve lisans anlaşması yaparak Türkiye’de üretilmeye başlandı. Anlaşma kapsamında Jansen’in önerdiği makine yatırımını yapan İkon, firmalara hem maliyet, hem de teslim süresi konusunda avantaj sağlıyor.

Boyalı çelik veya paslanmaz çelik alternatifleri de olan cam yangın kapıları, profil olarak ithal edilip; İkon’un İzmir Torbalı fabrikasında üretiliyor ve bitmiş ürün olarak sevk ediliyor. Ürünlerde kullanılan yangın dayanımlı camlar da sipariş ölçüsü doğrultusunda ithal ediliyor. Sertifikalı cam yangın kapıları, montaj eğitimi almış deneyimli İkon çalışanları tarafından yapılıyor.

YANGINA VE HIRSIZLIÐA KARŞI KORUMA

Cam yangın kapılarında dayanıklılığı artırmak amacıyla kullanılan çelik profil yaklaşık 210 kN/mm2 ile en yüksek E modülü değerine sahip. Bu özellik; yangın koruması, hırsızlığa karşı dayanıklılık ve gürültü azaltma açısından yeni ve ilginç seçenekler sunuyor. Cam yangın kapıları, kullanılan malzemelerin geri dönüşümlü olması nedeniyle de yeşil binalar için oldukça uygun.

BÜYÜK YAPILARIN TERCİHİ

Çelik profil çerçevenin gücü ve camın mekanlara sağladığı ferahlık sebebiyle ağırlıklı olarak alışveriş merkezleri, oteller, okullar, hastaneler, spor ve eğlence merkezleri, havaalanı ve terminaller gibi toplu yaşam yapılarında kullanılıyor.

İkon-Jansen, Türkiye’de yeni olmasına rağmen kısa sürede aralarında İstanbul’da Ora AVM, THY Do-Co; Ankara’da Tepe Prime, Konya’da Onkoloji Hastanesi ile Antalya’daki Terracity AVM gibi yapılarda kullanıldı.