Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

JCB Teleskobik Yükleyici

JCB teleskobik yükleyici serisi, geniş ataşman seçeneği ve bir iş makinesi ile üç makinenin yapabileceği işi yapma özelliğiyle öne çıkıyor. Makine, inşaat başta olmak üzere tarım ve geri dönüşüm sektörlerin aranan ekipmanları arasında yer alıyor.

Yükleyiciler, JCB kabin standartları, 4 ile 17 metre arasında değişen kaldırma yüksekliği, 1,5 ile 4 ton arasında değişen kaldırma kapasitesi, düşük yakıt sarfiyatı, yüksek performans ve 4×4 çekiş gücü ile yüksek hareket kabiliyetine sahip.

Yüklerin kaldırılıp istiflenmesinde kullanılan JCB teleskobik yükleyicilerin en öne çıkan avantajı; kaldırma ve teleskobik uzatma kapasitelerinin yüksek olması… Yükler, makinenin arkasında bulunan denge ağırlıkları sayesinde, daha ileri uzatılabiliyor ve daha yukarı kaldırılabiliyor. Yüksek hızı, manevra kabiliyeti, yük kaldırma kapasiteleri ve uzun bomları sayesinde yükleyiciler, inşaat sahalarındaki engelleri kolay bir şekilde aşıyor.

JCB serisinin, yaygın olarak kullanılan çatallı modellerinin yanı sıra, opsiyonel olarak kepçeli, forklift çatallı, balya ataşmanlı, insan platformlu, süpürge ataşmanlı gibi modelleri de mevcut.