Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Milletvekili akıllı ofisleri’nde Alarko-Carrier konforu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü tarafından kurulacak olan ve temeli geçtiğimiz yıl atılan “Milletvekili Akıllı Ofisleri”nde iklimlendirme sektörünün öncü ismi Alarko Carrier konforu ve tecrübesi tercih edildi.

Proje bünyesinde bulunduracağı kütüphane, araştırma merkezi, arşiv, genel sekreterlik hizmet binası ve yapı kompleksi, ziyaretçi kabul binası inşaatı ile 3000 m² alana yayılacak. Mekanik tasarımını Gürmen Mühendislik’in yaptığı, ana müteahitliğini Haşemoğlu firmasının, mekanik taşeronluğunu ise Birlik Grup firmalarının üstlendiği bu büyük projede Alarko Carrier markalı 35 adet 39HQ serisi ısı geri kazanımlı klima santralı, 4 adet 30XA1402 hava soğutmalı vidalı soğutma grubu, 20 adet Soğuk Oda cihazı, 1615 adet Fan Coil ünitesi kullanıldı.

Toplam 19 bloktan oluşan “akıllı ve çevre dostu yeşil” binalarda 521 adet milletvekili oturma odası, 12 adet komisyon başkanı odası, 1 adet 500 kişilik büyük toplantı salonu, 7 adet komisyon toplantı salonu, 2 adet uluslararası komisyon toplantı salonu, 4 adet ziyaretçi kabul salonları, 1 adet basın toplantı odası, 3 adet yemek salonu, doktor muayene odası, arşiv, mescit, depo, muhtelif oda, 600 m² ticari alan, 21 araçlık açık otopark, 568 araçlık kapalı otopark bulunacak.